Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Hoti

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.004 / keyword[0] kryeministri / docs[0] 168682 / hits[0] 377453 / keyword[1] hoti / docs[1] 4723 / hits[1] 7975 /
DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?
  • 2019-01-02

DO JETË 2019-TA VITI I MARRËVESHJES KOSOVË-SERBI?

Viti 2019 do të jetë vit i hapjes së kufirit Kosovë-Shqipëri, por edhe vit i arritjes së marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë fjali të publikuar në rrjetin e tij social, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u drejtohet qytetarëve të Kosovës në fillim të vitit 2019,

KUJT (NUK) I PËRKULET POLITIKA
  • 2018-05-03

KUJT (NUK) I PËRKULET POLITIKA

Nga Fadil LEPAJA Duke e ditur se ne nuk kemi politikë as demokraci autentike, si do të thoshte dikur, Ukshin Hoti, fillova me një pyetje më të lehtë, pra kujt nuk i përkulet politika kosovare. Përgjigja, se kujt i përkulet politika jonë, do të merrte shumë hapësirë. Popujt dhe vendet e

No Pic available
  • 2017-07-02

E ardhmja e paqartë e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti Thaçi kërkon vazhdimin e dialogut me Serbinë në nivel presidentësh. Por të nominuarit për kryeministra kanë mendim tjetër: Qëndrimet e Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Avdullah Hotit për zhvillimin e dialogut. Njëra ndër çështjet me të rëndësishme njëkohësisht edhe m

No Pic available
  • 2017-05-16

Zyrtare: Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë është përcaktuar që Avdullah Hoti të jetë kandidati i këtij subjekti për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LDK hyri n

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia
  • 2017-05-12

Kosova dhe Shqipëria në Bienalen Ndërkombëtare të Artit në Venecia

Kosova dhe Shqipëria kanë hapur pavionet e tyre në edicionin e 57-të të Bienales Ndërkombëtare të Artit në Venecia. Delegacione zyrtare nga dy vëndet kanë qënë të pranishëm në ceremonitë e hapjes së dy pavioneve respective, ndërsa nuk ka munguar për ta vizituar këtë event të r

No Pic available
  • 2017-02-18

Mustafa takon kongresistët amerikanë, flasin për Ushtrinë dhe demarkacionin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim një delegacion dypartiak të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-ve, i udhëhequr nga kongresisti Peter Roskam, ku ishin të pranishëm edhe kongresisti i rangut më të lartë në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Dem

No Pic available
  • 2016-12-23

Kuvendi i Kosovës miratoi në parim buxhetin për vitin 2017

Kuvendi i Kosovës, me shumicë votash, ka miratuar në leximin e parë buxhetin e vitit 2017, i cili kap shumën e mbi dy miliardë eurosh. Pas një diskutimi të gjatë të zhvilluar gjatë seancës të së enjtes, 73 deputetë votuan në favor të miratimit të buxhetit. Projektbuxheti pritet të