Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Italian +Enrico

Total: 194
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.110Z

Enrico Letta është kryeministri i ri Italisë

Gazeta ShqipPresidenti i rizgjedhur italian Giorgio Napolitano ka mandatuar zëvendëssekretarin e Partisë Demokratike, Enrico Letta që të formojë qeverinë e re. Lajmin për caktimin e politikanit të qendrës së majtë, e ka dhënë sot Donato Marra, i cili është shefi i sekretariatit presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.470Z

Itali, kryeministri Enrico Letta njofton dorëheqjen nga detyra

Kryeministri italian, Enrico Letta njoftoi pak më parë planet e tij për të paraqitur dotrëheqjen, menjëherë pas një votimi të partisë së tij, ku anëtarët e kryesisë së PD-së kanë mbështetur ndryshimin e kabinetit qeveritar në Itali. Pas vendimeve të marra gjatë ditës së sotme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.564Z

Kryeministri Rama në Itali, takim me kryeministrin italian Enrico Letta

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka nisur pasditen e sotme një takim me kryeministrin italian Enrico Letta. Shefi i qeverisë i cili ndodhet për një vizitë dyditore në Itali, paraditen e sotme ka marrë pjesë në konferencën Alterenergy, ku theksoi se Shqipëria përfaqëson një tokë shprese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.065Z

Itali, Enrico Letta merr votëbesimin e Senatit

ITALI - Kryeministri i ri Enrico Letta mori votëbesimin edhe në Senat pas marrjes aprovimit ditën e djeshme në Dhomën e Deputetëve në parlamentin Italian pasi paraqiti programin e tij qeveritar. Programi i qeverisë së Enrico Letta-s mbështetet në disa reforma kyçe ekonomiko-sociale dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.651Z

Itali, Berlusconi mohon zërat se do rrëzojë qeverinë Enrico Letta

Ish-kryeministri italian dhe udhëheqësi i Partisë së Qëndrës së djathtë, Silvio Berlusconi, ka mohuar zërat se ai po planifikon të rrëzojë qeverinë e koalicionit të Enrico Letta. Ndërsa firmosi një referendum  për reformat  e Drejtësisë, ai u tha gazetarëve se ai nuk do të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.428Z

Rama vizitë zyrtare në Itali, takim me kryeministrin Enrico Letta

Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë të enjten drejt Italisë për një vizitë pune dhe pasdite do te pritet nga kryeministri italian Enrico Letta. Lajmin e bejne me dije mediat italiane, duke iu referuar nje komunikate shtypi nga qeveria. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, i shoqëruar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.446Z

Kryeministri italian jep dorëheqjen

Leta rrëzohet nga sekretari i partisë së vet, Matteo Renzi, i cili mund të bëhet kryeministër Kryeministri i Italisë, Enriko Leta (Enrico Letta) njoftoi se do të japë dorëheqjen sot, pasi mbrëmë sekretari i ri i Partisë Demokratike italiane tërhoqi besimin për qeverinë e tij, duke e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama