Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Mustafa

Total: 5749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.140Z

Kryeministri Mustafa u prit nga kryeministri Rama

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u prit sot në takim pune nga kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri Mustafa po qëndron në Tiranë, ku do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të linjës së re të interkonjeksionit 400 kw Kosovë-Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.953Z

Kryeministri Mustafa takoi kongresistin Engel

Gjatë darkës së shtruar në Munih, kryeministri Mustafa ka pasur mundësinë që të takohet dhe të bashkëbisedojë me shumë burrështetas dhe personalitete të shquara ndërkombëtare, thuhet në njoftimin e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit. Ndërkaq, një takim të veçantë, kryeministri I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.959Z

Kryeministri Isa Mustafa "ateron" në Bruksel

Pas pjesëmarrjes në Konferencën e Munihut për Siguri, kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, po qëndron për vizitë në Bruksel. Gjatë vizitës në Bruksel, kryeministri Mustafa, do të takohet me përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.964Z

Kryeministri Isa Mustafa vizitoi DokuFest-in

Prizren, 11 gusht 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër "DokuFest", që zhvillohet tradicionalisht në Prizren. Kryeministri Mustafa është takuar me drejtuesit e Festivalit, drejtorin ekzekut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.853Z

Kryeministri Mustafa nesër në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të udhëtojë nesër në Tiranë, për të marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Vjenës. Këtë e ka konfirmuar për gazetën "Zëri", zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Arban Abrashi. " Po, kryeministri Mustafa, nesër është në Tiranë", ka thënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.357Z

Kryeministri Isa Mustafa takoi Admiralin Mark Ferguson

Prishtinë, 19 shkurt 2015 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të enjten në takim Admiralin Mark Ferguson, Komandant i Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli. Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe Admirali Ferguson biseduan për progresin e arritur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.733Z

Kryeministri Mustafa emëron edhe 6 zëvendësministra

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit thuhet se, pas konsultave me partnerët e koalicionit qeveritar, kryeministri Isa Mustafa vendosi që të em

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama