Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministri +Sali +Berisha

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.598Z

Kryeministri Sali Berisha “Qytetar Nderi”

Nderohet nga Bashkia Kamëz Kreu i qeverisë Berisha merr këtë çmim për kontributin e jashtëzakonshëm në rrugën e demokratizimit të Shqipërisë dhe rritjes së standardit të jetesës në vend, përmes investimeve në punësim, infrastrukturë dhe modernizimin e kujdesit ekonomik dhe socia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.888Z

Kryeministri Hashim Thaçi fton homologun Sali Berisha

Ceremonia e përurimit të fillimit të punimeve në autostradën e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ftuar homologun e tij shqiptar, Sali Berisha, për të marrë pjesë në ceremoninë e përurimit të fillimit të punimeve në autostradën Morinë-Vërmicë-Prizren-Prishtin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.847Z

Kryeministri i Shqiperise Sali Berisha viziton Maqedonine

Kryeministri i Shqiperise Sali Berisha ndodhet per vizite ne Maqedoni. Me kolegun e tij maqedonas Nikolla Gruevski kane biseduar per ceshtje me interes per dy vendet sic jane lidhjet infrastrukturore dhe energjetike apo qarkullimi vetem me leternjoftime i qytetareve. Zoti Berisha u takua edhe me dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.256Z

Kryeministri Sali Berisha: “Shqiptarët, përgjithmonë proamerikanë”

05-10-2011 / Gazeta 55 “Çdo shqiptar është krenar me pro-amerikanizmin e tij, ndjenjë kjo e rrënjosur në lirinë e tyre dhe që do të zgjasë për sa kohë të jetojë ideali i lirisë”. Kështu u shpreh dje k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.486Z

Kryeministri Sali Berisha u uron besimtarëve shqiptarë ditën e Pashkëve

Kryeministri Sali Berisha vizitoi, të dielën, katedralen e Shën Palit me rastin e Pashkëve. Kryeministri Sali Berisha i uroi Arqipeshkvit të Metropolit të Tiranës dhe Durrësit, Imzot Rrok Mirdita, besimtarëve katolikë dhe gjithë popullit shqiptar ditën e Pashkëve, ditën e ringjalljes,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.404Z

Kryeministri Sali Berisha analizon ngjarjen e Gjirokastrës

Verifikim tërësor lejeve të ndërtimit, të gjitha janë të financuara nga ryshfeti” Kryeministri Berisha tha se do të nisë një studim tërësor gjeologjik i të gjitha zonave të ndërtimit në Gjirokastër, por edhe në të gjitha qytetet e tjera të Shqipërisë. Kreu i qeverisë nënvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.487Z

Kryeministri Sali Berisha takon kryeministrin grek Kostas Karamanlis

Sot pasdite kryeministri Sali Berisha zhvilloi në Selanik një takim me kryeministrin grek, Kostas Karamanlis. Kryeministri Berisha e njohu homologun grek mbi përpjekjet dhe arritjet e qeverisë në fushën e rivendosjes së rendit publik, shtetit ligjor, luftën kundër korrupsionit dhe krimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama