Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministria

Meta: total 1000 / total_found 2734 / time 0.010 / keyword[0] kryeministria / docs[0] 2734 / hits[0] 3309 /
Betohen 3 deputetë, PD ankand te parlamenti: 1 mandat 300 mijë euro! (FOTO)
  • 2019-04-11

Betohen 3 deputetë, PD ankand te parlamenti: 1 mandat 300 mijë euro! (FOTO)

Ashtu siç ishte paralajmëruar, teksa kryetari i PD Lulzim Basha është duke bërë përgatitjet e fundit për protestën që ka paralajmëruar për në 13 shkurt te Kryeministria, para Parlamentit sot kanë dalë të rinjtë e FRPD-së. Jo të shumtë në numër, por të mirëorganizuar, ata kan

I gjithë shteti në këmbë, për të manipuluar aksidentin e Mira Kazhanit
  • 2019-04-08

I gjithë shteti në këmbë, për të manipuluar aksidentin e Mira Kazhanit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas aksidentit të gazetares Mira Kazhani. Berisha, duke iu referuar qytetarit dixhital, shkruan se shteti është angazhuar për të fshehur dhe manipuluar këtë ngjarje tragjike. Berisha jep detaje edhe në lidhje me gjendjen shëndetësorë të të riut

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

Top Story/ Kryefamiljari nga Elbasani mbytet nga gazi lotsjellës
  • 2019-03-21

Top Story/ Kryefamiljari nga Elbasani mbytet nga gazi lotsjellës

jatë protestës ndryshe nga kryeministria, tek parlamenti nisën përleshjet fizike. Disa protestues lëshuan flakadanë, gurë dhe kapsolla në drejtim të efektivëve të policisë, të cilët ishin të papërgatitur për këtë ngjarje. Disa të rinj u përpoqën edhe të shkulin kangjellat që

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten
  • 2019-03-19

Protestat/ Opozita paralajmëron surpriza 1 milion dollarëshe për të enjten

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka komentuar në Ora News aksion opozitar dhe ka thyer qëndrimin hermetik të PD dhe LSI, duke zbuluar se me shumë gjasa do të ketë protestë të enjten para Parlamentit. Ai gjithashtu ka paralajmëruar qeverinë për zbul

Kryemadhi: Rama po përgatitet për zgjedhje të parakohshme!
  • 2019-03-16

Kryemadhi: Rama po përgatitet për zgjedhje të parakohshme!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama po bëhet gati për zgjedhje të parakohshme. Gjatë protestës që po mbahet te kryeministria, Kryemadhi tha se ky është një problem i ramës, pasi edhe opozita po përgatitet për zgjedhje të parakohshme. Sot, hapet n

Kryeministria blindohet me policë, zbardhet plani i masave (Foto)
  • 2019-03-16

Kryeministria blindohet me policë, zbardhet plani i masave (Foto)

Mbi 1000 efektivë policie janë angazhuar gjatë ditës së sotme, për të garantuar mbarëvajtjen e protestës së opozitës së bashkuar. Precedenti i 16 shkurtit, kur protesta degjeneroi në akte dhune, por edhe raportimet në ditët e mëparshme, se elementë kriminalë mund të përfshihen