Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministrin +Haradinaj

Total: 671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.520Z

Haradinaj fajëson kryeministrin Thaçi

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se kjo legjislaturë e ka për obligim që ta themeloi Dhomën e Veçantë për krime lufte gjatë muajit prill. Ai ka sqaruar se ka parapëlqyer që fillimisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.959Z

Haradinaj uron kryeministrin Rama, për statusin e kandidatit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, uron kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe mbarë popullin shqiptar, për arritjen nga Shqipëria të statusit të kandidatit për anëtar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.936Z

Haradinaj kafe me kryeministrin Edi Rama në Dhërmi

Ndërkohë që në Kosovë, ende nuk është zgjedhur kreu i ri i Parlamentit, kandidati për kryeministër i koalicionit PAN, Ramush Haradinaj duket se ka shfrytëzuar fundjavën për pak pushim. Ai ndodhet në bregdetin shqiptar ku edhe ka shfrytëzuar rastin për të pirë një kafe me kryeminist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.097Z

Haradinaj Qeveria dobesoi Kosoven

brbrKosova eshte nje shtet i paqendrueshem ne Ballkan pasi nuk ka arritur te shtrije juridiksionin ne te gjithe vendin Keshtu eshte shprehur kreu i AAK-se Ramush Haradinaj ne nje interviste per Kosova Press Haradinaj ka thene se Prishtina zyrtare nuk njihet as nga shtetet fqinje Per Kete Situate Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.145Z

Haradinaj: Pa kryeministrinë s’ka koalicion me PDK -në

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës thotë se partia që ai drejton ka marrë një ofertë për të ndarë përgjegjësitë dhe ai beson se një koalicion i AAK-së me PDK-në do të ndodhë. Sipas Harad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.783Z

Haradinaj: Takimi me Thacin, pa rëndësi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka cilësuar si të parëndësishëm takimin me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaci. Në një konferencë për shtyp, Haradinaj ka deklaruar se shtrëngimi i duarve me liderin e PDK-së gjatë një feste nuk do të thotë afrimin e koncepteve me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.181Z

Haradinaj merr përkrahje nga Irlanda

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është takuar pasditen e sotme, në Dublin, me kryeministrin e Republikës së Irlandës, Enda Kenny. Kryetari Haradinaj dhe kryeministri Kenny, kanë diskutuar shumë çështje, përfshirë progresin e Kosovës drejt integr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama