Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeministrit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.202Z

Sulmohet banesa e Kryeministrit

Shtepia e Kryeministrit Hashim Thaci eshte sulmuar mbremjen duke gdhire dita e djeshme nga persona te armatosur, te cilet kane hapur zjarr. Lajmin e pohoi kabineti i Thacit dhe e konfirmoi Sherbimi Policor i Kosoves. ZevendesKryeministri Hajredin Kuci deklaroi se ky sulm ishte fokusuar drejtperdrejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.640Z

Pronaret kunder Kryeministrit

Deklarata e kryeministrit se afati i kerkesave per njohjen e ronave do te shtyhet deri me tetor 2009 dhe kompenimi deri me 2014, ish-ponaret i gjykojne si demagogji, per ti mbushur mendjen Evropes se keto ceshtje do te zgjidhen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.645Z

Prapavija e re e Kryeministrit

Dyfishohet stafi i këshilltarëve të Kryeministrit Sali Berisha. Tetë gra dhe 12 burra do të jenë njerëzit që do të përbëjnë prapavijën e shefit të ekzekutivit. Ndryshe nga mandati i parë, Kryeministri ka vendosur të shtojë ekipin e këshilltarëve për vitet në vazhdim. Rinovimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.172Z

Sulmohet shtëpia e kryeministrit Thaçi

    SHPK-ja ka njoftuar se mbrëmë pas orës 23:00, është sulmuar shtëpia e kryeministrit Hashim Thaçi. Me këtë rast, thuhet se rojet e armatosura të Thaçit shkëmbyen zjarr me sulmuesit, duke plagosur të paktën njërin prej tyre. Rojet kanë vërejtur një njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.089Z

Obama i shkruan letër Kryeministrit

Zëdhënësja e Kryeministrit Berisha, Juela Meçani, ka bërë publike dje letrën e Presidentit të SHBA-së, Barak Obama, dërguar Kryeministrit Sali Berisha. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, i ka dërguar një letër falënderimi Kryeministrit të Republikës së S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.059Z

Obama letër falënderimit kryeministrit Thaçi

Prishtinë -Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama i ka dërguar një letër falënderimi kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi. Ndër të tjerash, Obama shkruan se e vlerëson shumë mesazhin domethënës të dërguar nga kryeministrit Thaçi me rastin e ardhjen në post

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.118Z

Zogjtë e Kryeministrit

Nga Kimete Berisha   Ditën e Festës së Fitrit, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, nuk ua uroi myslimanëve të botës Festën e tyre, por e shfrytëzoi atmosferën festive që të ngushëllojë familjet e të vrarëve para 15 vitesh në ambasadat amer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama