Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeprokurori +Adriatik +Llalla

Meta: total 985 / total_found 985 / time 0.001 / keyword[0] kryeprokurori / docs[0] 3352 / hits[0] 4694 / keyword[1] adriatik / docs[1] 9738 / hits[1] 14144 / keyword[2] llalla / docs[2] 3550 / hits[2] 8175 /
Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori
  • 2019-04-10

Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori

Në avionin e pasagjerëve që do të nisej drejt Vjenës në orën 15:05, ku u grabitën miliona euro ka qenë edhe ish-kryeprokurori Adriatik Llalla. Lajmin e bëri të ditur në studion e Dritare në News 24, gazetarja Klodiana Lala, e cila tha se në Llalla do të udhëtonte drejt Austrisë. Ng

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-10

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!

Vendi u trondit dje nga një ngjarje e rëndë, ku në mes të ditës grabitësit arritën të merrnin 10 milionë euro në aeroportin e Rinasit. Qytetarë të shumtë janë bërë dëshmitarë të ngjarjes së ndodhur, por disa politikanë patën fatin që ta shmangin një tmerr të tillë. Raport

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

Prokuroria, letërporosi drejtësisë gjermane për hyrje-daljet e Llallës
  • 2018-12-01

Prokuroria, letërporosi drejtësisë gjermane për hyrje-daljet e Llallës

Shqipëria hedh sytë nga Gjermania, me shpresën se do të ndihmohet nga partnerët për të hedhur dritë në hetimet ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, me mandat në këtë detyrë nga viti 2012 deri në dhjetor të 2017-s, gjatë të cilit u përplas edhe me ish-ambasadorin

Gjyqtari i Krimeve të Rënda, apartament 165 metra katrorë për 49 mijë euro
  • 2018-07-31

Gjyqtari i Krimeve të Rënda, apartament 165 metra katrorë për 49 mijë euro

Ka nisur paraditen e së martës procesi dëgjimor ndaj Dritan Hallunajt, gjyqtar i Krimeve të Rënda, i cili është i pranishëm dhe pa avokat. ILDKPKI thotë se deklarimi i pasurive të gjyqtarit të Krimeve të Rënda është i saktë, i justifikuar dhe nuk ka fshehje pasurie. Ai ka një aparta

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin
  • 2018-05-31

Vettingu, ish-Kryeprokurori Llalla, prokurë nga Turqia për avokatin

Kolegji i posaçëm i Apelimit është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar çështjen e ankimimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kundër vendimit për pushimin e Vettingut ndaj Adriatik Llallës. Gjatë seancës së shkuar, avokati i ish-kryeprokurorit Sokol Hazizaj kishte paraqi

Vettingu kushtëzon negociatat! KE kërkon kokën e peshqve të mëdhenj
  • 2018-04-16

Vettingu kushtëzon negociatat! KE kërkon kokën e peshqve të mëdhenj

E nesërmja pritet të jetë dita e kurorëzimit të një aspirate shumëvjeçare të Shqipërisë, pas Komisioni Europian me raportin e bërë publik ditën e sotme i rekomandon anëtareve të BE-së, hapjen e negociatave të anëtarësimit me vendin tonë. Por si çdo lajm pozitiv edhe ky e ka nj