Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeprokurori

Total: 3365
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.487Z

Egjipt kryeprokurori sfidon presidentin

Kryeprokurori egjiptian, Abdel Maguid Mahmoud ka shpërfillur urdhërin e presidentit Mohamed Mursi për të lënë detyrën dhe është paraqitur sërish në zyrën e tij në Kajro. Nën masa të forta sigurie, kryeprokurori tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.415Z

Durrës, kryeprokurori jep dorëheqjen

Kryeprokurori i Durrësit, Arjan Ndoji, jep dorëheqjen për t'i lënë rrugë të lirë hetimeve të nisura ndaj tij. Numri një i organit të akuzës në qytetin bregdetar u shpreh se nuk mund të vazhdonte detyrën pa u zbardhur të gjitha akuzat e ngritura ndaj tij."Akuzat janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.466Z

Kryeprokurori spanjoll takon Ina Ramën

Gjatë vizitës së tij në vendin tonë Kryeprokurori i Spanjës Candido Pompido Touron ka zhvilluar një sërë takimesh me drejtues të organeve të drejtësisë. Takimet kanë nisur me kryeprokurorin Ina Rama. Në qëndër të takimit ishte forcimi i bashkëpunimit mes dy institucioneve homolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.964Z

Kryeprokurori Llalla asnjë fjalë për kërcënimet

I shoqëruar nga truprojat e tij, Kryeprokurori Adriatik Llalla, është shfaqur në Korçë, për herë të parë në publik pas lajmit se ai dhe familja e tij ka marrë mesazhe të drejtëpërdrejta kërcënuese . Pas një takimi me homologun maqedonas në prokurorinë e rrethit në Korçë, ai iu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.676Z

Kryeprokurori i ri, më 2015

Gjykata Kushtetuese anuloi zgjedhjen e kryeprokurorit Aleksandër Lumezi pas ankesave të dy kundërkandidatëve, Shyqyri Syla dhe Laura Pula. Më herët, Këshilli Prokurorial vendosi që procesin për përzgjedhjen e kryeprokurorit të shtetit ta nis&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.843Z

Korrupsioni në drejtësi, kryeprokurori: Duhet vullnet

Intervista Llalla flet për paketën e re antikorrupsion Antikorrupsioni - Kryeprokurori gjykoi se duhet parë kjo paketë, pasi ka nevojë për disa rregullime të nevojshme Në Shqipëri, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, thotë se lufta ndaj korrupsionit në sistemin e drejtësisë ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.786Z

Shkarkohet kryeprokurori i Durrësit

 TIRANE/DURRESKryeprokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, u largua dje nga detyra vetëm dhjetë muaj pasi u dekretua nga Presidenti Topi në detyrën e drejtuesit të Prokurorisë së qytetit bregdetar. Rrethanat e largimit të Ndojës mbeten të paqarta, pasi pothuaj në të njëjtën kohë kur a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama