Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeprokurori

Meta: total 1000 / total_found 3352 / time 0.001 / keyword[0] kryeprokurori / docs[0] 3352 / hits[0] 4694 /
Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori
  • 2019-04-10

Rinas/ Në avionin ku u grabitën miliona euro ishte edhe ish-kryeprokurori

Në avionin e pasagjerëve që do të nisej drejt Vjenës në orën 15:05, ku u grabitën miliona euro ka qenë edhe ish-kryeprokurori Adriatik Llalla. Lajmin e bëri të ditur në studion e Dritare në News 24, gazetarja Klodiana Lala, e cila tha se në Llalla do të udhëtonte drejt Austrisë. Ng

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!
  • 2019-04-10

Politikanët që i ruajti Zoti nga grabitja në Rinas!

Vendi u trondit dje nga një ngjarje e rëndë, ku në mes të ditës grabitësit arritën të merrnin 10 milionë euro në aeroportin e Rinasit. Qytetarë të shumtë janë bërë dëshmitarë të ngjarjes së ndodhur, por disa politikanë patën fatin që ta shmangin një tmerr të tillë. Raport

Rumani, ish-presidenti do gjykohet për krime kundër njerëzimit
  • 2019-04-09

Rumani, ish-presidenti do gjykohet për krime kundër njerëzimit

Ish-presidenti i Rumanisë, Ion Iliescu, do të gjykohet për krime kundër njerëzimit, për shkak të rolit të tij pas revoltës së përgjakshme të Rumanisë, më 1989, e cila rrëzoi regjimin e diktatorit komunist, Nicolae Ceausescu. “Është një moment veçanërisht i rëndësishëm p

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?
  • 2019-03-24

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?

Prej datës 19 mars nga KLP është hapur gara për Prokurorin e Përgjithshëm me mandat 7 vjeçar dhe në mesin e kandidaturave është edhe kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Duket se Marku do të gëzojë mbështetjen e plotë të mazhorancës socialiste për të marrë një mandat të plo

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë
  • 2019-03-14

Kryeprokurori/ Arta Marku do garojë për mandat 7-vjeçar, zbulohen disa rivalë

Kanë kaluar gati dy vite nga seanca e Kuvendit, ku Arta Marku u zgjodh si kryeprokurore e përkohshme në mes të tymueseve dhe flakadanëve, për të zëvendësuar Adriatik Llallën, të cilit i përfundoi mandati. Pas ngritjes dhe konstituivit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, duket se

Çudia në Venezuelë, në çezma pritej ujë por del naftë (VIDEO)
  • 2019-03-13

Çudia në Venezuelë, në çezma pritej ujë por del naftë (VIDEO)

Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas rezistencës së Nikolas Maduros ndaj Perëndimit, banorët vendas janë çuditur kur kanë parë që në çezmat e tyre të rrjedhë naftë në vend të ujit. Banorët

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin
  • 2019-03-12

Avokati mungon në seancë, shtyhet pretenca për Klement Balilin

Seanca për dhënien e pretencës nga Prokuroria për Klement Balilin, i njohur si Eskobari i Ballkanit është shtyrë për në datën 26 mars. Seanca ishte parashikuar të zhvillohej sot, por ka munguar avokati mbrojtës i Balilit, ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku. Gjykata e Krimeve të Rënda