Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeprokurorja +Arta +Marku

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.895Z

Vettingu, Arta Marku justifikon pasurinë. Kryeprokurorja drejt rikonfirmimit

  KPK ka zhvilluar seancën dëgjimore për kryeprokuroren Arta Marku në kuadër të procesit të vettingut në sistemin e drejtësisë. Kryeprokurorja nuk ishte e pranishme në seancë pavarësisht masave të larta të sigurisë që ishin marrë, por ajo përfaqësohej nga avokatja Lirime Ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.462Z

Paditet kryeprokurorja Arta Marku

Prokurorja e krimeve të rënda Sonila Muhametaj padit kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku Ajo e ka depozituar padinë në Gjykatën Administrative dhe kërkon shfuqizim të urdherit të Markut, me anë të të cilit e transferoi nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Pukës. Padia do të shqyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.898Z

Kryeprokurorja Arta Marku kalon vettingun, konfirmohet në detyrë

Kryeprokurorja Arta Marku ju tremb dje vettingut, duke mos marrë pjesë në seancën dëgjimore që u zhvillua për të në KPK, por pavarësisht kësaj ky komision në vendimin e dhënë sot në orën 10:00 e ka konfirmuar atë në detyrë. Trupi gjykues pasi dëgjoi avokaten, përfaqësuese e sub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.091Z

Kryeprokurorja Arta Marku vizitë në organin e akuzës në Shkodër

Rreth dy muaj pas zgjedhjes së saj në postin e Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku është rikthyer sot në godinën e organit të akuzës në Shkodër. Kryeprokurorja do të marrë pjesë në analizën vjetore të këtij institucioni, ku ka shërbyer për një kohë të gjatë si prokurore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.894Z

Vettingu, kryeprokurorja Arta Marku del sot para komisionit

Në orën 10 ditën e sotme do të dalë para komisionit të Vettingut kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku. Komisioni i Pavarur Kualifikues do të vlerësojë aftësitë profesionale dhe të figurës, si dhe pasurinë e kreut të organit të akuzës. Marku do të dalë përpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.912Z

Arta Marku ngre strukturë për inspektimin e prokurorëve

Kryeprokurorja Arta Marku ka urdhëruar ngritjen e Drejtorisë së Inspektimit të Prokurorëve. Kjo strukturë e re do të funksionojë brenda Prokurorisë së Përgjithshme dhe objektiv do të jetë inspektimi i punës të prokurorëve. Në argumentimin e këtij vendimi, thuhet se shkak është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.285Z

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin

Çështja e Emiljano Shullazit ka shkaktuar debate në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pasi kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi dje hetimin disiplinor për 10 prokurorët që nuk pranuan të ishin pjesë e shortit për çështjen Shullazi, tek Krimet e Rënda ka pasur sërish probleme. Mësohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama