Rezultate te kerkimit per termin: +Kryeqyteti

Meta: total 1000 / total_found 8278 / time 0.004 / keyword[0] kryeqyteti / docs[0] 8278 / hits[0] 9376 /
No Pic available
  • 2019-03-31

Fermë e çuditshme në Fushë-Krujë, Çuçi zbulon si rriten perimet pa pesticide (Foto)

Ina Nanaj dhe Plarent Paco nuk janë dy fermerë të zakonshëm në Shqipëri. Jo thjesht për faktin se udhëtojnë çdo ditë nga kryeqyteti drejt fshatit Gramëz të Fushë-Krujës për tu marrë me bujqësi, por sepse janë të parët në vendin tonë që kanë ndërtuar një fermë me teknologj

Pesë sekretet e filmit Pretty Woman dhe dyshja Pacino-Pfeiffer!
  • 2019-03-28

Pesë sekretet e filmit Pretty Woman dhe dyshja Pacino-Pfeiffer!

Më 23 mars 1990, filmi sapo doli dhe u bë menjëherë një sukses global. Meritë gjithashtu e duetit Richard Gere dhe Julia Roberts pak të njohur, protagonistët e një përralle për të rritur. Historia e një biznesmeni dhe një prostitute Një biznesmen i pasur Hollivudi, Edward Lewis, pagua

No Pic available
  • 2019-03-25

VIDEO Zihet me gruan, piloti përplas avionin me lokalin ndërron jetë

Pas sherrit me bashkëshorten e tij, me qëllimin që ta vriste atë, një pilot në Afrikën e Jugut e ka përplasur avionin ku udhëtonin së bashku. Ai e ka përplasur qëllimisht avionin me një lokal, ku ndodheshin të paktën 50 persona. Ngjarja e rëndë ndodhi dje në Botswana dhe Charl Vilj

Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit
  • 2019-03-21

Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit

Kazakistani ka ndryshuar emrin e kryeqytetit të tij nga Astana në Nursultan si shenjë nderimi për liderin në ikje, Nursultan Nazarbayev, i cili ka dhënë dorëheqje papritur ditën e martë. Ky ndryshim është bërë i ditur pasi Kassym-Jomart Tokayev është betuar si president, duke u zotua

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Jo vetëm festë, por edhe protestë në Tiranë: Rama si Asadi! (Foto)
  • 2019-03-17

Jo vetëm festë, por edhe protestë në Tiranë: Rama si Asadi! (Foto)

Festë dhe protestë sot në Tiranë. Ndërsa kryeqyteti festonte Ditën e Verës, e cila u shty për shkak të kohës së keqe, dhjetra të rinj kanë protestuar në një marshim paqësor në Bulevard kundër përdorimit të gazit lotsjellës në protestat e opozitës. Një vajzë e vogël u godit