Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.474Z

Pagesat, rebelohen avokatët kryesisht

Prej një viti avokatët e zgjedhur nga prokuroria apo gjykata nuk kanë marrë pagesat dhe detyrimet që prokuroria dhe gjykata ka ndaj tyre Shoqata e Avokatëve Penalistë, kërcënon se nëse pagesat nuk kryhen deri me 5 prill, ata do bojkotojnë hetimet dhe proceset TIRANË- "Nuk ke lekë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.681Z

Shkeljet e avokateve kryesisht

Avokatët kryesisht, të cilët sipas ligjit paguhen me tarifa fikse nga shteti për të mbrojtur të pandehurit që nuk kanë mundësi financiare, marrin lekë edhe nga klientët e tyre. Kjo shkelje e disa avokatëve kryesisht denoncohet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.132Z

Avokatet Kryesisht pa para

Avokatët, psikologët dhe ekspertët që thirren për ndihmë nga gjykata apo që kërkohen nga organi i hetimit, ankohen për pagesat të cilat nuk u depozitohen në kohë nga autoritetet prej më shumë se një viti. "Fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.327Z

Avokatët kryesisht dhe psikologët: Duam rrogat

16/12/2011  Pretendojnë se s’paguhen prej 3 vitesh Avokatët që caktohen nga gjykata kryesisht, si dhe psikologët, shfaqin pakënaqësinë e tyre lidhur me mungesën e marrjes së shumave financiare që i takojnë për përfaqësimin ligjor të të pandehurve në sallën e gjyqit. Ata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:59.664Z

Prokuroria refuzon fillimin e hetimeve kryesisht

02/07/2009  Skandali “Petrit Deliu” TIRANE- Prokuroria e Përgjithshme prej kohësh është bërë pjesë e një skandali, ku për 5 muaj me radhë mban në qeli pa vendim gjykate shtetasin 35-vjeçar Petrit Deliu. Përtej neglizhencës që shfaqin ndaj këtij rasti të paligjshëm dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.858Z

Avokatët kryesisht vendim për të bojkotuar gjyqet

06/04/2010 Nuk kanë marrë rrogat prej muajsh TIRANË- Prej më shumë se dhjetë muajsh, avokatët e caktuar nga shteti për të mbrojtur interesat e personave me ekonomi të dobët, nuk janë paguar. I janë drejtuar disa herë gjykatës me shkresa për të marrë paratë e seancave gjyqësore,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.178Z

Franca dëbon mbi 200 azilkërkues, kryesisht shqiptarë

Autoritetet franceze dëbuan mëngjesin e sotëm mbi 200 azilkërkues, kryesisht shqiptarë. Mes personave  që pritet të riatdhesohen janë edhe 80 fëmijë. Shqiptarët e larguar nga Shqipëria që prej vitit 2013, ishin strehuar në një ndërtesë ushtarake në Lion të Francës. Mediat france

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama