Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesues

Total: 2687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Istogu kryesues i Asamblesë së Drenasit

Këshilltarët komunalë të Drenasit në seancën e së premtes zgjodhën me 26 vota pro dhe 5 abstenime, për kryesues të Asamblesë Komunale, Fatmir Istogu, ndërkohë që në këtë seancë është zgjedhur edhe Komiteti për Politikë dhe Financa. Grupi i këshilltarëve të PDK-së ka propoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.433Z

Eurozona me kryesues te ri te ministrave te Financave

Eurozona me kryesues te ri te ministrave te Financave E marte 22 Janar 2013 1025 p styletext-align justify p Eurozona me kryesues te ri te ministrave te FinancaveMinistri holandez i Financave Jeroen Dijsselbloem eshte emeruar kryesues i ri i ministrave te Financave te Eurozones duke u bere p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.857Z

Kujtim Gashi kryesues i Prizrenit

Kujtim Gashi është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal në Prizren.Gashi ishte kandidati i vetëm që garoi për pozitën e kryesuesit. Ai në votim ka marrë 23 vota pro, dhe 5 kundër. Zëvendëskryesues është zgjedhur Levent Bush nga KD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.294Z

Musa, kryesues i Asamblesë së Mitrovicës

Rrustem Musa, nga radhët e PDK-së, është zgjedhur me shumicë votash për kryesues të Asamblesë së Mitrovicës, ndërsa Eroll Zekirja është zgjedhur nënkryetar nga radhët e komuniteteve. Në seancën e parë punuese të Kuvendit Komunal të Mitrovicës, Musa ka marrë votat edhe nga part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.638Z

Blerim Isufaj zgjidhet kryesues i Këshillit Prokurorial

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka zgjedhur Blerim Isufaj kryesues të këtij këshilli. Ai gjatë votimi ka marrë tetë vota, ndërsa rivali i tij, Bahri Hyseni ka marrë vetëm dy vota. Blerim Isufaj ka lindur në Junik më 1968, ndërsa Fakultetin Juridik e ka mbaruar në Prishtinë më 1999.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.857Z

Negociatat për sigurime, Pacolli kryesues i delegacionit

Rrahim Pacolli, është emëruar kryesues i delegacionit të Kosovës për negociata që do të zhvillohen në Bruksel rreth kompanive të sigurimeve. Burimet e Indeksonline kanë thënë se, ky vendim është marrë sot nga Byroja e Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.858Z

Halim Halimi kryesues i Prishtinës

(E plotësuar) Kryesuesi ri i Kuvendit Komunal të Prishtinës edhe zyrtarisht është Halim Halimi (LDK), i cili fito me 26 vota. Kurse asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës, Lirak Celaj, arriti të tuboj vetëm 9 vota. ---- Kryesuesi i Kuvend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama