Rezultate te kerkimit per termin: +Kryesues

Meta: total 1000 / total_found 2737 / time 0.001 / keyword[0] kryesues / docs[0] 2737 / hits[0] 2951 /
Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë
  • 2019-04-10

Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë

Ernest Gjoka debuton me fitore në eksperiencën e tij të dytë me skuadrën e Kukësit, e të cilën është shpallur kampion në sezonin 2016-2017. Verilindorëve u mjaftoi goli i spektakolar i Vesel Limajt nga një distancë e largët për të marrë tri pikë në këtë transfertë  të vësht

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO
  • 2019-04-03

FESTA KOMBËTARE E 1 PRILLIT DHE EFEKTI PINOKIO

Nga: Fadil LEPAJA Përfundimisht, bazuar në popullaritetin dhe karakterin e politikës tonë, 1 prilli duhet trajtuar si festë kombëtare. Pasi, te ne,  asgjë që nuk është ndërkombëtare, nuk mund të jetë as  kombëtare, edhe 1 prilli duhet me u trajtua si i tillë, në kuadër të rezolu

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim
  • 2019-03-30

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim

Kategoria Superiore është rikthyer sot me takimin e parë të javës së 26, që ishte njëkohësisht edhe kryendeshja e javës, përballja mes Kukësit të vendit të dytë dhe Partizanit kryesues. Në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës, ishin tifozët e kuq ata që dominonin në numër dhe n

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit
  • 2019-03-21

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon kryetarin e Gjykatës së Përmetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci. Mungesa e dokumentacionit për pasuri të vëna nga gjyqtari në Mirditë, Laç e Velipojë si dhe të ardhurat e tij si avokat para nisjes së detyrës si gjyqtar, ngritën p

Shqipëria me tre filma në Festivalin e Filmit në Sofje
  • 2019-03-11

Shqipëria me tre filma në Festivalin e Filmit në Sofje

Kinematografia shqiptare është në konkurrim me tri filma në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit që ka hapur siparin më 7 mars në Sofie, për të vijuar deri më 17 mars. Delegacioni i regjisorit Bujar Alimani është pjesë zyrtare e konkurrimit për çmimin e madh, Open Door i Florenc Papas

No Pic available
  • 2019-03-02

Kukësi bën detyrën ndaj Luftëtarit

Kukësi bën detyrën, fiton 3-0 ndaj Luftëtarit në Elbasan Arena dhe rrit presionin ndaj Partizanit kryesues. Skuadra e Cungut përfitoi maksimalisht nga ndalesa e të kuqëve në derbi pasi ndaj gjirokastritëve fitoi thellë 3-0. Kukësi zgjidhi gjithçka që në pjesën e parë falë golave t

No Pic available
  • 2019-02-25

7 eurodeputetë në Tiranë, kryesuesi i delegacionit: Stop bojkotit, urgjent dialog!

Një delegacion me deputetë të Parlamentit Europian do të vizitojë Tiranën dhe Shkupin për të parë nga afër zbatimin e reformave të kërkuara nga BE-ja. Mësohet se një delegacion i këtij komisioni i përbërë nga 7 deputetë, i kryesuar nga z. Tunne Kelam do të takohet me udhëheqës