Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetarve

Meta: total 109 / total_found 109 / time 0.000 / keyword[0] kryetarve / docs[0] 109 / hits[0] 137 /
Shorti për KED, pas PD edhe LSI kundër: Procesi është i pavlefshëm ligjërisht
  • 2017-12-07

Shorti për KED, pas PD edhe LSI kundër: Procesi është i pavlefshëm ligjërisht

TIRANE Pas PD-së, edhe LSI ka dalë kundër shortit për 9 anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, (KED). Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ka dërguar një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruci. Në letrën e siguruar nga BalkanWeb nga gazetarja Elda Menga, Pe

No Pic available
  • 2017-09-27

KATALONJA NJË BREXIT SPANJOLL?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-09-27

Katalonja, një Brexit spanjoll?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2015-02-05

Komisioni i reformës në drejtësi, mazhoranca rrëzon propozimin e PD

Ora 11:00 Mazhoranca rrëzon propozimin e PD për komisionin e reformës në drejtësi. Konferenca e kryetarve ka rërzuar kërkesën e PD për të drejtën e vetos në komisionin për reformën në drejtësi. Komisioni I posaçëm ka bërë disa mbledhje por opozita ende nuk eshtë ulur në vendet

Kuvendi seanca e pare rrezon dekretet e Nishanit
  • 2014-08-28

Kuvendi seanca e pare rrezon dekretet e Nishanit

e Enjte 28 Gusht 20140836 am p classwp-caption-text Komisioni i LigjeveSSSAbrASSMaxhoranca do te rrezoje ne nje kohe rekord pese dekretet e Presidentit Bujar Nishani Pas deklarates se Kryeministrit Edi Rama se dekretet e kreut te shtetit do te votohen kunder qe ne seancen e par

No Pic available
  • 2014-06-20

Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra kryetaren e AMA, Endira Bushatin

TIRANË- Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të pezullojë nga detyra kreun e AMA-s, Endira Bushati. Vendimi i gjykatës erdhi pas kërkesës së Prokurorisë së kryeqytetit për të pezulluar Bushatin me akuzën e shpërdorimit të detyr&

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve
  • 2014-03-30

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama