Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetar +Bashkie

Meta: total 1000 / total_found 4229 / time 0.004 / keyword[0] kryetar / docs[0] 48958 / hits[0] 77993 / keyword[1] bashkie / docs[1] 5673 / hits[1] 7208 /
Mallkimi i Tiranës! Pse u bllokua ky projekt?
  • 2015-02-28

Mallkimi i Tiranës! Pse u bllokua ky projekt?

Kur Edi Rama ishte kryetar Bashkie dhe njëkohësisht drejtues i opozitës, ankohej vazhdimisht se nuk po bënte investime rrënjësore në kryeqytet, pasi e bllokonte opozita. Tani që Lulzim Basha po bën katër vite si kryetar Bashkie në Tiranë, kryefjala e tij është bllokimi. Ai thotë se d

No Pic available
  • 2015-02-27

Pogradec, Nënprefekti kryetar bashkie për 4 muaj, pas ikjes së Shkëmbit

Pogradec- Luan Maxhari merr detyrën e kryetarit të bashkisë së Pogradecit pas dorëheqjes së Artan Shkëmbit. Nënprefekti Maxhari do të mbajë postin e kryebashkiakut deri në zgjedhjet vendore e 21 qershorit. Artan Shkëmbi dha dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut pak ditë më parë. Arta

Nënprefekti i Pogradecit, kryetar bashkie pas ikjes së Shkëmbit
  • 2015-02-27

Nënprefekti i Pogradecit, kryetar bashkie pas ikjes së Shkëmbit

Nënprefekti i Pogradecit, Luan Maxhari, ka marrë detyrën e kryetarit të Bashkisë së Pogradecit pas dorëheqjes së Artan Shkëmbit. Maxhari do të mbajë postin e kryebashkiakut deri në zgjedhjet vendore e 21 qershorit. Artan Shkëmbi dha dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut pak ditë më p

No Pic available
  • 2015-02-26

Rama-Meta fusin në lojë bashkitë e mëdha: Fierin dhe Durrësin

Negociatat Dy liderët ndajnë Pogradecin dhe Shkodrën. Kukësi dhe Lezha mund të jenë të LSI-së Kryebashkiakët PS pritet që të përjashtojë nga gara ata kryebashkiakë që kanë mandatin e tretë ku bëhet fjalë për Gjikën, Sejdinin, Zeqon, Nasufin e Bimen Puka – Një tjetër al

No Pic available
  • 2015-02-26

Hapja e dosjeve, Kuvendi përfshin në axhendë shqyrtimin e pr/Ligjit

Konferenca e kryetarëve ka futur në axhendën trejavore të punimeve ligjin e dosjeve. Para deputetëve javën e ardhshme në komisionet parlamentare do të prezantohen të dy draftet: Ai i qeverisë ku propozohet hapja e dosjeve por pa u shoqëruar me lustracion, dhe drafti i hartuar nga Mesila D

Doshi: Të largohen disa ministra, Blushi: Shkëmbi ka fyer qytetarët
  • 2015-02-24

Doshi: Të largohen disa ministra, Blushi: Shkëmbi ka fyer qytetarët

Tiranë - Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste është shoqëruar me tension. Deputeti Tom Doshi, e ka shprehur hapur shqetësimin për ministrat, duke kërkuar largimin e disa prej tyre. Sipas Doshit, deputetët përdoren vetëm për fushata për të fituar zgjedhjet. "Ministrat n

Detyra e re e kryebashkiakut që u dorëhoq
  • 2015-02-24

Detyra e re e kryebashkiakut që u dorëhoq

Tiranë - Ish-kryebashkiaku i Vlorës do të ketë një detyrë të re, pak më tepër se ajo e drejtuesit të Pogradecit. Artan Shkëmbi, mësohet se do të marrë detyrën e Koordinatorit të Inspektoratit të Njësive Vendore në Ministrinë e Çështjeve të Pushtetit Vendor. Ky post krijohet