Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetar +Kuvendi

Total: 4235
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.268Z

Kadri Veseli votohet Kryetar Kuvendi

Kuvendi ka zgjedhur edhe tre nënkryetarët: Xhavit Haliti, Sabri Hamiti dhe Glauk Konjufca. Me 71 vota Kadri Veseli zgjedhet kryetar i Kuvendit. 42 kundër. 1 abstenim Kadri Veseli propozohet për kryetar të Kuvendit. Xhavit Haliti për nënkryetar Hajredin Kuçi e ka propozuar zëvendëskryetarin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.499Z

Marrëveshja: Rama kryeministër, Meta kryetar Kuvendi

Ashtu siç pritej, Edi Rama do të jetë kryeministri i ri i vendit, ndërsa aleati i tij kryesor, Ilir Meta, do të jetë kryetar i Kuvendit. Kjo gjë është zyrtarizuar pas një takimi që Rama ka mbajtur gjatë ditës së sotme me kreun e LSI-së, Ilir Meta. U ra dakord që në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.775Z

Rama: Meta President, më i mirë se Kryetar Kuvendi

I pyetur në Top Story për marrëdhënien e tij me Presidentin Meta, Rama vlerëson se ish-kreu i LSI do ta zhvillojë detyrën e tij të re institucionale më së miri. Nuk i druhem fare të ardhmes në aspektin e rolit të Metës, sepse duke e njohur ja di edhe dallgën që e çon në fatkeqësi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.018Z

LAJM I FUNDIT/ Rama kryeministër, Meta kryetar Kuvendi

Ashtu siç pritej, Edi Rama do të jetë kryeministri i ri i vendit, ndërsa aleati i tij kryesor, Ilir Meta, do të jetë kryetar i Kuvendit. Kjo gjë është zyrtarizuar pas një takimi që Rama ka mbajtur gjatë ditës së sotme me kreun e LSI-së, Ilir Meta. “U ra dakord q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.160Z

Ngjela: LSI nuk duhej të ishte në qeveri, mjaftonte Meta si kryetar Kuvendi

Avokat Spartak Ngjela, në një intervistë për News24, tregohet i ashpër me ish- aleatin e tij, Edi Rama. Ai thotë se e prishi paktin me Ramën pasi ai kishte turp që të bënte publik postin që kishte menduar ti caktonte. Ngjela paralajmëroi se ai është ose me qeverinë, o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.808Z

Ja si reagoi Sali Berisha, kur propozova Dritëro Agollin për kryetar Kuvendi

Takimin e parë me Dritëro Agollin ajo e kujton ende dhe sot. Ishte mësuese edhe nuk i kishte dalë ende e drejta e studimit kur i ra në duar vëllimi me tregime Zhurma e erërave të dikurshme (1964) i Agollit. E gjeti në një barakë të vogël ku shiteshin libra. Vetëm atje nuk kishte mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.539Z

Kuvendi Zgjedhor i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj zgjedhet kryetar

Nisma për Kosovën, e cila është formuar në vitin 2014 dhe në zgjedhjet që u mbajtën në qershor të atij viti fitoi 6 ulëse në Kuvendin e Kosovës, po e mban sot Kuvendin e parë Zgjedhor, ku po marrin pjesë 520 delegatë nga të gjitha degët e këtij subjekti partiak. Kuvendi do të mi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama