Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetare

Total: 5957
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Topalli rizgjidhet kryetare e Kuvendit

Parlamenti i ri i dha Jozefina Topallit mandatin për të drejtuar Parlamentin për 4 vitet e ardhshme. Nga 75 deputetët e pranishëm në sallë 74 prej tyre votuan pro rizgjedhjes së Topallit dhe vetëm një votë ishte kundër. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Jozefina Topalli rizgjidhet kryetare e Kuvendit

Parlamenti i ri i dha Jozefina Topallit mandatin për të drejtuar Parlamentin për 4 vitet e ardhshme. Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Astrit Patozi u shpreh në seancë se 15 deputetët e PD-së kanë depozituar me shkrim në sekretarinë e përkohshme propozimin e tyre për Jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.968Z

Vetëm dy kandidate për kryetare komunash

Dy subjektet politke Lëvizja “Vetëvendosje” dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë kandiduar dy gra për kryetare komunash. Edhe LDK-ja ka premtuar se do të kandidojë femra. Klima për kandidimin e femrave në zgjedhjet lokale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.372Z

Joleza Koka: Ja pse nuk rikandidoj sërish për kryetare të FRESSH

Joleza Koka nuk do të rikandidojë më për kryetare të FRESSH-it. Në një intervistë për gazetën Panorama ajo thotë se unë do të jem kryetare deri në organizimin e Kongresit, për këtë detyrë dhe kam ardhur në krye të FRESSH­it. Ndërsa në lidhje me rikandidimin thotë: Nuk kam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.557Z

Valdete Daka, kryetare e KQZ-së

Presidenti Fatmir Sejdiu emëroi sot gjyqtaren e Gjykatës Supreme, Valdete Daka, anëtare dhe kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Emërimi i kryetarit të KQZ-së, sipas Kushtetutës dhe Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, është në kompetencën e presidentit të vendit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.569Z

KLD emeron tre kryetare gjykatash

0 Ne nje mbledhje maratone te drejtuar nga Presidenti Bujar Nishani Keshilli i Larte i Drejtesise emeroi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.746Z

Ekipi drejtues i Bashës, Majlinda Bregu kryetare e grupit

Nga ana tjetër Lulzim Basha ka nisur takimet për të organizuar ekipin drejtues të Partisë Demokratike. Burime nga PD bëjnë të ditur se Basha ka ndërmend të surprizojë duke vendosur Majlinda Bregun si kryetare të grupit parlamentar, megjithatë nuk përjashtohet që kryetar grupi të bëh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama