Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetari +Bajram +Mulaku

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.001 / keyword[0] kryetari / docs[0] 121350 / hits[0] 178134 / keyword[1] bajram / docs[1] 8867 / hits[1] 13168 / keyword[2] mulaku / docs[2] 126 / hits[2] 238 /
Kryeministri Mustafa në Vushtrri thotë se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës
  • 2016-03-25

Kryeministri Mustafa në Vushtrri thotë se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë një takimi me udhëheqjen e Komunës së Vushtrrisë, ka qenë kategorik se nuk do të themelohet komuna e Prilluzhës. Ai i ka quajtur të pabaza pohimet se është folur e po flitet në qarqet qeveritare për formimin e kësaj komune me shumicë serbe

Pak nga kryetarët e komunave që udhëhiqen nga PDK-ja nuk e shkelën ligjin [video]
  • 2016-02-05

Pak nga kryetarët e komunave që udhëhiqen nga PDK-ja nuk e shkelën ligjin [video]

Shumica e kryetarëve të komunave, që udhëhiqen nga PDK-ja, janë të dyshuar, të akuzuar ose të dënuar për vepra të ndryshme penale, raporton KTV. Nga kryetarët aktualë, vetëm Besim Ilazi i Kaçanikut, Idriz Vehapi i Rahovecit dhe Naim Ismajli i Shtimes nuk kanë probleme ligjore. 7 të

Veseli në Vushtrri: Thaçi zgjidhet President gjatë muajit shkurt
  • 2016-02-03

Veseli në Vushtrri: Thaçi zgjidhet President gjatë muajit shkurt

Me një atmosferë e cila i përngjante fushatës zgjedhore, kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi dhe zëvendëskryetari Kadri Veseli, kanë mbajtur një takim me strukturat e kësaj partie në Vushtrri në Shtëpinë e Kulturës. Në këtë tubim më së shumti spikaten lëvdatat e Thaçit dhe Veselit

Thaçi: Shteti nuk duhet të mbetet peng i shpirtngushtësisë partiake
  • 2016-02-03

Thaçi: Shteti nuk duhet të mbetet peng i shpirtngushtësisë partiake

Në sallën e Qendrës së Kulturës “Hasan Prishtina” në Vushtrri, u mbajt takimi i krerëve të Partisë Demokratike të Kosovës me strukturën e degës së kësaj partie. Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi uroi vep

Bahtiri nuk e pranoi Jahjagën në takim, e kushtëzon me vizitimin e komunave veriore
  • 2016-01-29

Bahtiri nuk e pranoi Jahjagën në takim, e kushtëzon me vizitimin e komunave veriore

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga e cila është në fund të mandatit të saj, po zhvillon një varg vizitash nëpër komunat e Kosovës. Të mërkurën ajo ka vizituar Vushtrrinë, ku është pritur nga kryetari Bajram Mulaku, si

Jahjaga: Do të jem edhe në veri
  • 2016-01-28

Jahjaga: Do të jem edhe në veri

Presidentja, Atifete Jahjaga, ka vazhduar me turneun e saj nëpër komunat e Kosovës. Ajo, e shoqëruar nga përfaqësues të Odës Ekonomike të Kosovës, Odës Ekonomike Amerikane dhe Odës Ekonomike Gjermane, të mërkurën ka vizituar Vushtrrinë, Skenderajn dhe Drenasin, si dhe Fushë Kosovën

MKRS-ja investon 140 mijë euro në Vushtrri
  • 2016-01-15

MKRS-ja investon 140 mijë euro në Vushtrri

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Komunën e Vushtrrisë, nëpërmjet të cilit në vitet 2016 dhe 2017 do të investojë 140 mijë euro për projektin "Shtëpia e Mahmut Agë Gjinolli", ndërkaq Komuna e Vushtrrisë do të investojë 23 mij