Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetarit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.930Z

“Kulti i kryetarit”

Rexhep Meidani Statistikat kanë dëshmuar se vendet me një përfaqësim parlamentar femë-ror mbi 30% në legjislaturë, kanë pasur në 60% të rasteve një sistem proporcional dhe në pjesën tjetër (gati 40%) një sistem të përzierë. Nuk është ndeshur asnjë vend me përfaqësim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.581Z

Grushte ndaj kryetarit të Bashkisë Kamzë

Gazeta ShqipKonflikti Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, është goditur me grushte, mesditën e së dielës, nga një prej policëve bashkiakë të organit vendor, që ai drejton. Mziu ka marrë goditje në fytyrë, duke u gjakosur, dhe është dërguar drejt Spitalit Ushtarak për të marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.866Z

Përfundon mandati i kryetarit të Gjykatës Kushtetuese

Ka përfunduar mandati i kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo. Në bazë të ligjit, ai mund të qëndrojë në detyrë deri në emërimin e kryetarit të ri. Bashkë me emërimin e kryetarit të ri pritet që Presidenti të dekretojë edhe 4 anëtarë të rinj për të plotësuar v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.056Z

Vidhet makina e kryetarit të gjykatës

Vidhet makina e kryetarit të Gjykatës së Vlorës. Edhe pse një figurë e frikshme për kriminelët, kreu i Gjykatës së Vlorës, Artur Malaj, ka rënë viktimë e një krimi ordiner. Ai ka denoncuar në polici vjedhjen e kasetofonit dhe disa sendeve të tjera në makinën me targa VL1521A që k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.090Z

PS humb zgjedhjet, ndërpritet mandati i kryetarit

Mandati i Edi Ramës në krye të Partisë Socialiste mund të quhet tashmë i ndërprerë. Me mbylljen e ankimimeve të subjekteve elektorale në Kolegjin Zgjedhor, rezultati i dalë nga kutitë e votimit më 28 qershor, nxjerr fitues Partinë Demokratike me 70 mandate, kundrejt 66 të Partisë So

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.972Z

Kukës, tritol kryetarit të Këshillit të Qarkut

SHPËRTHIMI. Ende nuk dihen motivet e ngjarjes ndërsa janë shoqëruar në polici 7-8 persona, por kërkohen edhe të tjerë Shefqet Bruka deklaroi se nuk kishte probleme me askënd por nga policia konfirmohet se atentati mund të jetë formë presioni KUKËS - Një shpërthim i fuqishëm trito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.597Z

Shkodër, atentat kryetarit të komunës Postribë

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur në orët e para të mëngjesit të sotëm banesën e kryetarit të komunës Postribë të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:30 të mëngjesit, në fshatin Boks ku një sasi eksplozivi Ishte vendosur në automjetin e djalit të kryetarit të komun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama