Rezultate te kerkimit per termin: +Kryetarja

Meta: total 1000 / total_found 21589 / time 0.009 / keyword[0] kryetarja / docs[0] 21589 / hits[0] 35941 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Eurodeputetja italiane tregon pse pati pjesmarrje të ulët në zgjedhje

“Për Shqipërinë ka qënë një ditë demokracie, që u zhvillua në një klimë pozitive në krahasim me çka ndodhte në të kaluarën”. Kështu ka deklaruar për agjensinë italiane të informacionit Ansa, eurodeputetja Elly Schlein, zëvëndës kryetarja e delegacionit të PE

No Pic available
  • 2017-06-26

Akuza për blerje vote, procedohet penalisht kryetarja e një partie politike në Delvinë

DELVINË-Policia ka filluar procedimin penal, bazuar në kallëzimin e bërë nga shtetësia B.M., kryetare e një subjekti politik, dega Delvinë, e cila ka deklaruar se: Më datë 25.06.2017, rreth orës 10:00, në qendren e votimit Nr. 4620 dhe 4620/1, pranë shkollës Xhelal Berberi Delvinë, n

No Pic available
  • 2017-06-25

Në një QV në Kamëz nuk ka nisur votimi, mungojnë dy komisionerë

Në Qendrën e Votimit 15-69/1 në Kamëz nuk ka nisur ende proçesi i votimit. Shkak është bërë mungesa e dy komisionerëve, nga PD dhe një nga PR. Kryetarja e Qendrës së Votimit e argumentoi mungesën e komisionerit të PD me një fatkeqësi familjare, ndërkohë ai i PR nuk është paraqit

No Pic available
  • 2017-06-25

Anëtari i PS-së në KZAZ shkel urdhrin e KQZ, inspekton i vetëm QV

Kryetarja e KZAZ-së numër 52 tek Pallati i Kulturës në Elbasan, Valbona Balla, ka denoncuar   në polici anëtarin e KZAZ nga PS, Iridion Bahiti. Sipas kallzimit të bërë në polici, Balla thotë se Bahiti ka shkelur urdhrin e KQZ-së, duke  inspektuar i vetëm dy qendra votimi,

No Pic available
  • 2017-06-25

Topalli voton në Shkodër, i lutet Zotit për Shqipërinë dhe shqiptarët

Ka qenë e kursyer në komentet politike, ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, teksa ka votuar në një nga qendrat e votimit në Shkodër. Teksa uroi besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin sëbashku me emigrantët e kthyer në vendlindje për këtë festë, Topalli pati dhe një lutje: Lu

No Pic available
  • 2017-06-25

Delvinë, kryetarja e një partie denoncon blerjen e votave, Policia: Sgjetëm gjë!

Kryetarja e një subjekti politik në Delvinë ka bërë kallëzim në policia se pranë një lokali tek shkolla Xhelal Berberi një person po blinte vota. Sipas deklaratës zyrtare, denoncimi bëri rreth orës 10:00 në qendrën e votimit Nr. 4620 dhe 4620/1, Sipas saj, pohohet dhe pretendohet se k

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi
  • 2017-06-25

Pas shtyrjes me 60 minuta, mbyllet zyrtarisht votimi

Pas shtyrjes me 60 minuta në të gjithë vendin në orën 20:00 është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit. Në orën 18:45 KQZ vendosi të shtyjë me 1 orë procesin e votimit. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe