Rezultate te kerkimit per termin: +Kryqit

Meta: total 1000 / total_found 2026 / time 0.001 / keyword[0] kryqit / docs[0] 2026 / hits[0] 3129 /
No Pic available
  • 2019-03-17

Tirana feston sot Ditën e Verës. Ja lista e plotë e 50 aktiviteteve

Sot nuk ke asnjë arsye që të largohesh jashtë Tiranës. Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete të ndryshme festive me rastin e Ditës së Verës. Ndaj lëre makinën në shtëpi, merr fëmijët dhe shoqërinë dhe eja, i gjithë segmenti nga Sheshi Skëderbej, Bulevardi D

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!
  • 2019-03-13

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!

Të dielën e 17 marsit, lëreni makinën në shtëpi, merrni fëmijët e shoqërinë dhe bashkojuni festimeve që Bashkia e Tiranës ka organizuar me rastin e Ditës së Verës. Një atmosferë festive e mbushur me më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë do tju shoqërojë gjatë gjithë

No Pic available
  • 2019-01-12

Gjermani, dëbora kërcënon Bavarinë dhe zonat përreth

Një pushim i shkurtër nga sulmi i dëborës për rajonet bavareze në jug të Gjermanisë dhe Austri ka qenë vetëm nata e së premtes. Në fundjavë kërcënon sërish ashpërsimi i gjendjes. Kryeministri bavarez, Markus Söder të shtunën shkoi në rajonet e prekura nga rënia e madhe e dëbor

Dita e ujit të bekuar, të rinjtë e Beratit hidhen në lumë. Ata në Durrës, në det
  • 2019-01-06

Dita e ujit të bekuar, të rinjtë e Beratit hidhen në lumë. Ata në Durrës, në det

Qyteti i ujit të bekuar, me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur paraditen e kesaj të diele qindra banorë të Beratit dhe rrethinave, për të parë nga afër hedhjen e kryqit në shtratin e lumit Osum. Kryqi u hodh në lumë nga At Petraq S

No Pic available
  • 2018-11-29

Vizitë në Gjenevë, At Georg: Ju tregoj si ka ndryshuar Schumacher!

Michael Schumacher pas aksidentit në Meribel më 29 dhjetor 2013 dhe koma ka fytyrën që “është bërë pak më e plotë, por pjesa tjetër nuk ka ndryshuar”. Këtë e thotë se At Georg Gänswein, kryepeshkop dhe prefekti i Shtëpisë Papale, një nga të paktët që arriti ta vizito

No Pic available
  • 2018-11-06

Gjermania donatorja e dytë më e madhe në botë

Vetëm vitin e kaluar, qeveria gjermane ofroi 1,8 miliardë euro ndihmë humanitare dhe zhvillimi, sipas një raportimit të FAZ. Me këtë Gjermania zë vendin e dytë mes donatorëve botërorë. Sipas një raportimi të gazetës gjermane, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, qeveria gjerm

Fotografitë e trishta të vogëlusheve shqiptare të 1920-ës
  • 2018-11-06

Fotografitë e trishta të vogëlusheve shqiptare të 1920-ës

Këto dy motra të varfra kishin ecur 40 kilometra nga një fshat malor për të arritur në Tiranë. Vajza në të majtë vuante nga një infeksion të rëndë në sy dhe, për të shpëtuar nga verbimi i plotë, kishte nevojë për një ilaç që shpërndahej nga farmacia e Kryqit të Kuq Amerikan