Rezultate te kerkimit per termin: +Kryqit

Total: 1971
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.976Z

Përshkohet “Udha e Kryqit”

Shumë qytetarë të fesë Katolike në Kosovë së bashku me qindra ushtarë nga Grupi Shumëkombësh i Betejës Lindje, kanë ngjitur dje me kryqe në duar rrugën e Kodrës Stubllavaqë, e quajtur "Udha e Kryqit" për 10 kilometra, e cila gjendet në Stubllavaqa në fshatin Stubëll. "Udha e Kryq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.260Z

Maqedoni, protestohet kundër vendosjes së kryqit

Pas thirrjes së këshilltarëve shqiptar në Komunën e Butelit të Maqedonisë, si dhe reagimet e shumta të qytetarëve për të kundërshtuar vendosjen e kryqit, sot u mbajt një protestë. Protesta u organizua në shenjë revolte dhe në tentim për të penguar vendosjen e gurë-themelit të kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.263Z

Skandali me dëshmitë e Kryqit të Kuq, zbardhet mekanizmi

TIRANE-Mjaftonin pak para nën dorë dhe çdokush mund të pajisej me dëshmi të Kryqit të Kuq, edhe pse nuk ndodhej fare në Shqipëri. Prokuroria e Tiranës, ka hetuar për afro tre muaj për veprimtarinë korruptive të punonjësve të degës së Kryqit të Kuq në Kamëz, të cilët prej 24 or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.728Z

Sudani ndërpret aktivitetet e Kryqit të Kuq

Sudani njoftoi të dielën se ka pezulluar aktivitetet e Kryqit të Kuq Ndërkombëtar sepse ka shkelur udhëzimet për të vepruar në një vend të shkatërruar nga lufta. Ne vërejmë se Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq, po merret me aktivitete jashtë mandatit që ka sipas ligjeve ndërk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.393Z

Permbytjet Topi vlereson kontributin e Kryqit te Kuq

TIRANE- Presidenti Topi ka vleresuar kontributin qe Kryqi i Kuq Shqiptar po jep ne ndihme te banoreve te prekur nga permbytjet kryesisht ne veri te vendit.Gjate takimit te zhvilluar me kreun e Kryqit te Kuq shqiptar Shyqyr Subashi presidenti Topi shprehu gatishmerine per te vijuar dhe rritur akoma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.238Z

Hedhja e kryqit, bashkë myslimanë e ortodoksë

Dita e 6 janarit, që përkon me ditën e pagëzimit të Jezu Krishtit në ujërat e lumit Jordan e që njihet si dita e ujit të bekuar, është festuar në të gjitha qytetet e vendit. Të rinjtë në garë mes njëri-tjetrit janë përpjekur të gjejnë në ujë kryqin fatsjellës. Ceremonia ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.176Z

Prishet themeli i kryqit në Shkup, vendosen tenda

Protestuesit në Butel të Shkupit kanë hequr rrethojat pranë kryqit, dhe kanë vendosur tenda, ku me gjasë do ta kalojnë edhe natën. Ndryshe sonte qindra persona nën udhëheqjen e kryetarit të Komunës së Çairit Izet Mexhitit dhe shumë funksionarë dhe deputet të BDI-së, po protestojnë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama