Rezultate te kerkimit per termin: +Kshilli

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.015 / keyword[0] kshilli / docs[0] 417 / hits[0] 574 /
No Pic available
  • 2017-11-17

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

No Pic available
  • 2017-08-21

Donald Trump s shpejti i vetm n Shtpin e Bardh?

Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar dorheqjet n shenj proteste. Edhe mbshtetsit besnik si Stephen Bannon i le lamtumirn Shtpis s Bardh. Q pas deklarimeve t diskutueshme t Donald Trump-it lidhur me ngjarjet n Charlottesville jan shtuar do

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

IKMT prish tre objekte n Unazn e Madhe, pronarët do të shpronësohen
  • 2016-08-08

IKMT prish tre objekte n Unazn e Madhe, pronarët do të shpronësohen

Inspektorati Kombtar i Mbrojtjes s Territorit ka organizuar sot nj operacion n Unazn e Madhe t Tirans n kuadr t ndrtimit t ktij segmenti. IKMT ka realizuar prishjen e tre objekteve nj dhe dy katsh me funksione t ndryshm. Pr pronart e ktyre objekteve, Kshilli i Ministrave ka vendosur pr shpronsimin s

Mustafa e dorëzon mandatin e deputetit me një letër publike
  • 2016-02-01

Mustafa e dorëzon mandatin e deputetit me një letër publike

Pas Raportimit të mediave se kryeparlamentari z.Kadri Veseli i ka kërkuar Presidentes ti merret mandati deputetit Rrustem Mustafa , ky i fundit sot iu ka shkruar letër të hapur : Kushtetuese të Republikës së Kosovës Kryetarit të Kuvendit të Republik&

KLD relacioni i plote per vendimet drejtuar Komisionit Parlamentar
  • 2014-09-24

KLD relacioni i plote per vendimet drejtuar Komisionit Parlamentar

PUBLICITET Keshilli i Larte i Drejtesise u njoh me kerkesen e nje grupi deputetesh per shkarkimin nga detyra te z Elvis efa Zevendeskryetar i KLD dhe anetarit tjeter te KLD z Lulzim Lelcaj Duke vleresuar konstatimet e parashtruara ne kerkesen e deputeteve Keshilli pasi e diskutoi ke