Rezultate te kerkimit per termin: +Kshillit

Total: 666
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

Vlorë, keshilli i qarkut mocion drejtuesve. Demokratet përplasen me Gjikën

Pas shkarkimit t kreut t kshillit t qarkut t Vlors, 22 kshilltart kan firmosur mocionin e mosbesimit pr shkak t mosfunksionimit t kshillit, pr nnkryetarin Harallamb Pandehi dhe sekretarin Petraq Gjyli. Pas votimit nnkryetar sht emruar Akil Danushi dhe sekretar Ridvan Mersini. Ndrkoh q debate t ash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.649Z

KE: Bojkoti i PS dëmton shqiptarët dhe integrimin

Bojkoti parlamentar i Partis Socialiste dmton jo vetm popullin shqiptar por edhe vet aspiratat e vendit pr integrimin europian. Kjo sht kryefjala e projektrezolutes s grupit monitorues t Kshillit t Europs pr angazhimet dhe detyrimet demokratike t vendeve antare. N projeketrezolutn e prpiluar nga Z J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Dështon sërish mbledhja e Këshillit Bashkiak Patos

Kshilli Bashkaik i Patosit ka rreth tre muaj q nuk mblidhet, kjo pr shkak se kshilltart e majt, pas zgjedhjes s Kryetarit t ri, q i prket mazhorancs nuk e njohin kt kshill. Mbledhja e rradhs e Kshillit Bashkiak sht zhvilluar n zyrn e Sekretarit t Prgjithshm, pasi kshilltart e majt dhe punonjsit e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP

brbrNe perfundim te afatit te aplikimit te publikuar ne shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes per paraqitjen e shprehjes se interesit per anetare te Keshillit te Larte Gjyqesor dhe Keshillit te Larte te Prokurorise nga Avokatia dhe Shoqeria Civile Avokati i Popullit publikon emrat e kandidateve a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Turqia merr kryesinë e KS

Turqia do t marr prej sot presidencn e radhs s Kshillit t Sigurimit t Organizats s Kombeve t Bashkuara, gjat s cils do t drejtoj dy takime t nivelit t lart. Presidenca e Turqis e cila sht nj nga dhjet antart jot prhershm t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, do t zgjas deri n fund t muajit shtator. Gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.607Z

Këshilli Bashkiak, mungon kryetar,i shtyhet miratimi i buxhetit

Ashtu si ishte lajmruar, mbledhja e Kshillit Bashkiak u zhvillua dje. Pas disa minutash nga ardhja e kshilltarve dhe formimi i kuorumit, zvendskryetari i Kshillit Bashkiak, Petraq Simo, hapi mbledhjen, ku pritej t diskutohej e vetmja pik, ajo e buxhetit t Tirans. Kaq ka mjaftuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama