Rezultate te kerkimit per termin: +Kta

Meta: total 954 / total_found 954 / time 0.000 / keyword[0] kta / docs[0] 954 / hits[0] 1343 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Stresi falenderon prindërit që merr frym akoma !

Reperi i famshëm shqiptar Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi është një ndër më të preferuarit. Shumë pak dimë rreth jetës së tij private, pasi Stresin më shumë e njohim për paraqitjen e tij në rrjete sociale dhe për problemet e shumta që ka pasur me policinë. Reperi ka postuar një

Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit
  • 2017-03-02

Denoncimi i Fiks Fare, 8.000 euro avokatit dhe 500 euro policit

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avokat i mori 8.000 euro një qytetari me qëllim që të ndikonte te gjyqtarët për të pezulluar një urdhër-ekzekutimi. Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së enjtes skandalin e radhës në drejtësi, ku një avoka

No Pic available
  • 2017-02-28

Tahiri me homologun e Francës: Bashkëpunim për të luftuar terrorizmin

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tha në një konferencë  me homologun e tij francez Bruno Le Roux se dy vendet janë të angazhuar për të luftuar terrorizmin, krimin e organizuar dhe lufën kundër korrupsionit.  Edhe ministri i Brendshëm francez Bruno Le Roux tha se vizita vj

Halil Matoshi replikon me Muç Nanon: Je komunist dhe me mendësi matrapazi, Kosova sështë mall tregu. Robelli: Pse nuk ia japin Korçën, Greqisë?
  • 2017-01-25

Halil Matoshi replikon me Muç Nanon: Je komunist dhe me mendësi matrapazi, Kosova sështë mall tregu. Robelli: Pse nuk ia japin Korçën, Greqisë?

Halil Matoshi ka replikuar me Mustafa Nanon, i cili në një shkrim të një dite më parë, thoshte se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, është një ide e mirë. Disa publicista me mendesi matrapazesh tygjar edhe shtetin, kombin e atdheun i shohin si mallna tregu – pra

No Pic available
  • 2016-12-19

Rozana Radi shpërthen ndaj portaleve: Mjaft më!

Këngëtarja shqiptare Rozana Radi, tashmë dhe fituese e festivalit Kënga Magjike,njëkohësisht dhe moderatore e emisionit më të ri investigativ  Boom në Ora News, nëpërmjet një statusi në rrjetin e saj social Instagram ka reaguar ashpër ndaj portaleve, të cilat  sipas këngëtares e k

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura
  • 2016-11-20

PORTRETI: Kush është Qazim Mulleti, prefekti i vërtetë i Tiranës, që u denigrua nga diktatura

Qazim Mulletit është një personazh i pazakontë në historinë e qytetit të Tiranës. Arti i diktaturës u rrek ta denigronte një personazh të spikatur. Grotesku dhe sarkazma, manipulimi dhe tjetërsimi, arritën të ngulitin thellë në vetëdijen e shqiptarëve një Qazim Mullet, jo vet

No Pic available
  • 2016-11-18

Ballist Morina: Më lejoni të shkoj në Izrael, të shohim a do na respektojnë hebrenjtë

Ismail Ballist Morina rishfaqet sërish pas situatave të veçanta mes gjyqeve dhe dënimeve. Personi që bëri të lumtur gjithë kombin shqiptar kësaj here flet për situatën e pazakontë të krijuar në ndeshjen e fundit kundër Izraelit, si dhe ka nxitur autoritetet ligj- zbatuese në Shqipë