Rezultate te kerkimit per termin: +Kthyem

Total: 1113
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.787Z

Kushtetuta, Majko: I kthyem borxhin PD

 Aristir Lumezi"I kthyem borxhin PD-së për mungesën e saj në debatin për kushtetutën e 1998". Ish-kryeministri socialist, Pandeli Majko, u shpreh dy ditë më parë se ndryshimet e fundit kushtetuese, të votuara nga PD dhe PS, ishin edhe një shlyrje borxhi ndaj Partisë Demokr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.683Z

Tahiri: Kthyem dinjitetin për 11 mijë punonjës policie, u rritëm rrogat

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri se nga 1 marsi për punonjësit e policisë është rritur rroga, nga 10% në 50% pasi vlerësohen vështirësitë si dhe u jepet dinjitet atyre. Këtë vit që nga një marsi ka filluar rritja e pagave për të gjithë punonjësit e policisë, për të 11 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.416Z

PS: E gjetëm ekonominë të tkurrur, kthyem trendin pozitiv të rritjes

Deputeti i Partisë Socialiste Besnik Bare replikën ndaj deklaratave të opozitës, e cila e akuzon se e ka zhytur vendin në krizë. Bare pretendon të kundërtën duke thënë se qeveria është në drejtimin e duhur dhe se nuk ka marrë masa shtrënguese, siç kanë bërë vendet e tjera, që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.178Z

Veliaj: Transporti publik do vlerësohet me pikë, hapësirat e zëna ia kthyem publikut

Operatorët e transportit publik në Tiranë do ti nënshtrohen sistemit të pikëzimit si mënyrë kontrolli për respektimin orareve dhe plotësimin e kushteve për udhëtim normal të qytetarëve. Pasditen e djeshme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mori pjesë në analizën vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.134Z

Bregu: U kthyem atje ku duhet të jemi, rezoluta të përkthehet në akte ligjore

Deputetja demokrate Majlinda Bregu përmes një statusi në Facebook ka komentuar kthimin e opozitës në Kuvend dhe miratimin e rezolutës së propozuar nga dy europarlamentarë. “U rikthyem për ta rinisur aty ku e lamë: de kriminalizimi i Parlamentit, respekt të pakusht e sistematik t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.243Z

Imami akuzon FA për trafik droge, Kodheli: Ne i kthyem dinjitetin

USHTRIA Kompetencat e Presidentit kthehen në arenë debati në seancën kuvendore Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, replikoi ashpër në sallën e Kuvendit me paraardhësin e saj në këtë detyrë, Arben Imami, për të cilin ajo ka depozituar dhe kallëzim penal për shpërdorim detyre. Ky i f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.604Z

Ruli zbardh misterin: Ja pse u kthyem atë natë në Rinas

Protagonistët e asaj nate në vitin 1992, kur avioni i ish-kryeministrit Aleksandër Meksi doli nga pista në Rinas, kanë folur thuajse të gjithë. Ata janë dakord që nuk ishte një atentat, por pista kishte probleme. I fundit ka folur Genc Ruli, ish-ministër i Financave, i cili këmbënguli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama