Rezultate te kerkimit per termin: +Kui

Meta: total 35 / total_found 35 / time 0.000 / keyword[0] kui / docs[0] 35 / hits[0] 73 /
Projekti 6 mln dollarë i Durrësit dhe një erë e tmerrshme fekalesh
  • 2016-04-24

Projekti 6 mln dollarë i Durrësit dhe një erë e tmerrshme fekalesh

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka paraqitur një projekt të ri për qytetin e Durrësit me një vlerë 6 milionë dollarë. Fotot e projektit duken vërtet spektakolare. Bashkia shpjegon se bëhet fjalë për një shesh të ri urban përpara portit. Sipas saj projekti "Veliera" do të të

No Pic available
  • 2016-02-15

Festimet e Shën Valentinit në Tajvan

Në Taipei, të Tajvanit qindra çifte e festuan në mbrëmje shën valentinin, duke shkruar dëshira dhe urime romantike duke i lëshuar më pas dritat në qiell në orët e mbrëmjes. Festivali i dritave në Pingxi të Tajpeit organizohet çdo vit, pas vitit të ri kinez. Këtë vit në qiell u ng

No Pic available
  • 2015-01-24

Hebrenjtë lënë Francën pas sulmit në Hyper Cacher

Gjurmët e sulmeve që vranë 17 persona në Paris janë ende të freskëta, teksa pasojat po marrin jetë ditë pas dite.  Supermarketi hebre ngjan me një vend të shenjtë, teksa qindra hebrenj të tronditur vendosin lule cdo ditë në vendin e tragjedisë në nder të viktimave. Të vetëdijsh

No Pic available
  • 2013-12-24

Krishtlindjet, Shqipëria vendi kui festojnë myslimanë e të krishterë

TIRANË - Krishtlindjet sa vijnë dhe bëhen më masive në Shqipëri. Gati duke garuar me Vitin e Ri, që dekada më parë dukej mbreti i të gjitha festave për popullaritetin e tij, gjë që u zbeh vit pas viti me ripërtëritjen e Krishtlindjeve.Në mungesë të sondazheve, kjo përhapje më e m

No Pic available
  • 2013-04-10

TemA TV/ PS: Turizmi, dështim tjetër i Berishës. Të ardhurat në rënie, nismat qesharake (VIDEO)

Partia Socialiste ka vijuar që të deklarojë se cilat janë 100 dështimet e qeverisjes së Sali Berishës. 74 ditë nga zgjedhjet, PS thotë se Berisha ka dështuar edhe sa i përket turizmit, pavarësisht se kryeministri e ka si kalë të fortë beteje. Deputeti Auron Tare tha s

Merr çmimin Nobel që e kishte fituar 21 vite më parë
  • 2012-06-17

Merr çmimin Nobel që e kishte fituar 21 vite më parë

Share Fituesja e çmimit Nobel, Auung San Suu Kui ka marrë më në fund sot çmimin, 21 vite pasi e fitoi atë, ndërkohë që ishte në arrest shtëpie. Shpesh gjatë ditëve në arrest shtëpie më dukej sikur nuk isha pjesë e botës, tha ajo. Liderja e opozitës në Birmani mbajti një fjalim

Aung San Su Kui aktivizohet në politikë
  • 2011-11-12

Aung San Su Kui aktivizohet në politikë

Një vit pasi i dha fund ditëve të saj në burgjet vendase, Aung Su Kui, vendos të aktivizohet seriozisht në politikë duke kandiduar për deputete në zgjedhjet që mund të mbahen në muajin dhjetor në Birmani. Lajmi nuk është njo