Rezultate te kerkimit per termin: +Kuovs

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] kuovs / docs[0] 10 / hits[0] 23 /
No Pic available
  • 2010-08-18

Albpetrol shet 30 mijë tonë naftë me bursën e Londrës

mimi nis me 42 USD/ton, plus oferta. Shans pr ARMO-n Kompania e prodhimit t nafts, “Albpetrol” deklaron se do t zhvilloj s shpejti ankandin pr shitjen e nafts bruto, sipas rregullave t reja q mundsojn nj mim sipas burss s Londrs. Bhet fjal pr nj sasi prej 30 mij tonsh, q nis me nj vler p

No Pic available
  • 2010-08-15

Sherri, të burgosurit rrahin Lul Cakën

Konflikti ndodhi n kohn e ajrimit n burgun e Kosovs n Lushnj. I tmerrshmi i Beratit, hematoma n trup Lul Caka, i tmerrshmi i bandave t Beratit, sht rrahur nga t dnuarit n burgun e Kosovs n Lushnj. Ai ka marr nj sr plagsh dhe hematomash, kur ka qen n ajrim bashk me t burgosurit e tjer. Nuk dihet si

No Pic available
  • 2010-08-15

Vijon kufizimi i dritave në gusht

OSSH: Operatori i Sistemit t Shprndarjes (OSSH) njoftoi dje se do t vijonte me kufizimin e energjis elektrike pr shkak t remonteve, t parashikuar n planin e investimeve dhe t ndrrimit t linjave. Ndrprerja e dritave do t kryhet pr javn q vjen, n datat 16-20 gusht, ndrsa remontet do t kryhen nga ora

No Pic available
  • 2010-08-15

Ja krimet që ngritën mitin e Lulzim Cakës

Historia Gjithsej 23 vrasje t kryera dhe arratisjet e bujshme nga burgjet e kan shndrruar shum shpejt Lulzim Cakn n njrin prej personazheve m t frikshme t bots s krimit. Prballja e par e 33-vjearit nga Samatica me drejtsin e ka zanafilln n qershor t vitit 1995, kur n gjendje t dehur u grind me pron

No Pic available
  • 2010-08-04

Mukja, kuvend bashkimi i të gjithë shqiptarëve

T gjith shqiptart nuk duhet t harrojn tradhtin e komunizmit, t dnojm tradhtart e ksaj marrveshjeje prej sllavo-komunistve dhe nga ana tjetr ne duhet ta festojm kt dit t madhe t bashkimit t shqiptarve, kt kuvend t madh t patriotve shqiptar, kjo sht dit e bekuar e bashkimit t t gji

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi

No Pic available
  • 2010-07-17

Boshti i Jugut, Berisha në Berat: Gati nisja e punimeve

Kryeministri : Siguruam financimet, gati nisja e punimeve Qeveria ka mundur t siguroj financimet pr Boshtin e Jugut dhe sht gati pr fillimin e punimeve me qllim prmbushjen e nj tjetr premtimi elektoral pr kt vepr madhshtore. Kryeministri Sali Berisha ishte paraditen e djeshme n Be