Rezultate te kerkimit per termin: +Kualifikimit

Meta: total 1000 / total_found 3855 / time 0.002 / keyword[0] kualifikimit / docs[0] 3855 / hits[0] 5343 /
Volejboll, Shqipëria një hap pranë kualifikimit
  • 2017-06-24

Volejboll, Shqipëria një hap pranë kualifikimit

Shqipëria është dhe një hap më pranë kualifikimit në fazën finale të Euro Ligës pas fitores që arriti me Azerbjaxhanin në Tiranë ku triumfoi me rezultat të pastër 3-0. Skuadra e drejtuar nga Melka mbi parket bëri një lojë shumë të mirë, ku mbi të gjitha spikati organizimi i mir

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-17

Betohet Erinda Ballanca, Avokatja e re e Popullit

Kuvendi u mblodh sot në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare për të zëvendësuar në komisionin ad hoc deputeten Jorida Tabaku, e cila para pak ditësh është bërë nënë e dy binjakeve. Me 92 vota pro Gerti Bogdani zëvendëson në komisionin ad hoc deputeten Jorida Tabaku. Plotës

No Pic available
  • 2017-06-17

Komisioni Ad Hoc, zgjedh 12 komisionerët e Pavarur të Kualifikimit

Komisioni Ad Hoc i kryesuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko zgjodhi 12 anëtarët e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Komisioni Ad Hoc zgjodhi kandidatët Etleda Çiftja , Firdes Shuli , Genta Bungo , Xhensila Pine , Roland Ilia , Alma Vokopola , Pamela Qirko , Valbona

No Pic available
  • 2017-06-17

Finalizohet vettingu, votohen 27 anëtarët e organeve të rivlerësimit

Përmbyllet përfundimisht i gjithë proçesi i vettingut që duhet të kalonte nga parlamenti i Shqipërisë. Me 100 vota pro dhe vetëm 2 kundër, njëra prej të cilave vota e deputetes Jozefina Topalli e cila e bëri publike, u votua në bllok lista me 27 anëtarë të organeve të formuara të

No Pic available
  • 2017-06-17

Votimi i vettingu, Bardhi: Hapi i parë për implementimin e reformës në drejtësi

Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi, përshëndeti emërimin nga Kuvendi të anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe gjyqtarëve të Kolegjit të Apelimit, duke e vlerësuar si hapin e parë për bërjen funksionale të organeve të reja të sistemit të drejtësisë, si dhe

Vettingu në dorë të Ina Ramës, ish-kryeprokurorja miratohet nga Komisionet
  • 2017-06-15

Vettingu në dorë të Ina Ramës, ish-kryeprokurorja miratohet nga Komisionet

Marrëveshja Rama-Basha e dha rezultatin e pare konkret për funksionimin e vettingut, me procesin e votimit te 7 anëtarëve të kolegjit të Apelimit dhe dy zëvendësuesve të tyre. Kolegji i Apelimit është organi më i lartë që do të ketë vendimin final për pastërtinë e gjykatësve dhe