Rezultate te kerkimit per termin: +Kuarteti

Meta: total 282 / total_found 282 / time 0.000 / keyword[0] kuarteti / docs[0] 282 / hits[0] 422 /
Festivali Ndërkombëtar i Jazz te Stela Resort
  • 2016-07-30

Festivali Ndërkombëtar i Jazz te Stela Resort

Stina e verës vazhdon të jetë e mbushur plot me aktivitete argëtuese dhe gjithëpërfshirëse Te Stela Resort. Mbrëmjet e datave 19, 20, 21, 22 dhe 23 Korrik na gjejnë nën tingujt fantastik të muzikës Jazz me Festivalin Ndërkombëtar të Jazz-it në edicionin e tij të 5-të. Tinguj

Elina Duni këndon Mos ki frikë në malet e Rugovës (video)
  • 2016-03-19

Elina Duni këndon Mos ki frikë në malet e Rugovës (video)

Këngëtarja e famshme e xhazit, Elina Duni, ka prezantuar para adhuruesve të muzikës së saj videoklipin e këngës "Mos ki frikë", të cilin e ka realizuar në malet e Rugovës. Konceptin e kësaj videoje e ka bërë Oda Haliti, kurse për muzikën përkujdesen Gent Rushi me fizarmonikë dhe A

Elina Duni dhe kuarteti i saj në festivalin Jazzahead
  • 2016-03-18

Elina Duni dhe kuarteti i saj në festivalin Jazzahead

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare e muzikës xhaz, Elina Duni dhe kuarteti i saj, "Elina Duni Qurartet", do të prezantohen në festivalin prestigjioz të muzikës xhaz në Zvicër, Jazzahead. Ky festival mes datave 8-24 prill do të mbledhë në shtetin zviceran muzikantët më të mirë të xh

Rona Nishliu në Jazz Radio Berlin
  • 2016-02-10

Rona Nishliu në Jazz Radio Berlin

Këngëtarja kosovare Rona Nishliu dhe kuarteti i saj do të prezantohen në radion e famshme gjermane, Jazz Radio Berlin, më 10 shkurt (sonte) me fillim nga ora 21:00. Faqja zyrtare e këngëtares Nishliu në Facebook njofton se në këtë transmetim do të prezantohet materiali "Ke pjeshka". Ni

Genti Rushi, koncert xhaz në Teatrin e Metropolit
  • 2016-01-27

Genti Rushi, koncert xhaz në Teatrin e Metropolit

Një koncert xhaz hap kalendarin artistik në Teatrin e Metropolit. Për herë të parë, në datën 28 janar, në sallën "Shekspir", do të luhen tinguj të muzikës xhaz. Koncerti do të përfshijë një program me muzikë standarde xhaz dhe pjesë të riaranxhuara shqiptare. Genti Rushi, në nj

Gent Rushi, sjell xhaz në Teatrin e Metropolit
  • 2016-01-27

Gent Rushi, sjell xhaz në Teatrin e Metropolit

Koncerti  Për herë të parë më 28 janar, ora 19.00 në sallën Shekspir të Teatrit Metropol do të ngjitet një koncert xhaz. Koncerti do të përfshijë një program me muzikë standarde xhaz dhe pjesë të  riaranxhuara shqiptare. Pjesë kryesore të koncertit do të jetë kuarteti i xhazit

Teatri i Metropolit: Drejtorja Jonida Beqo sjell dramën Rashomon
  • 2016-01-20

Teatri i Metropolit: Drejtorja Jonida Beqo sjell dramën Rashomon

Edhe Teatri i Metropolit ka çelur sezonin e ri artistik me një kalendar të detajuar të aktiviteteve për të rritur e fëmijë. Aktivitetet artistike nisin me një koncert xhaz nga "Gent Rushi & JAlbaniaZZ Society" më 28 janar. Koncerti përfshin një program më muzikë standarde xhaz dhe