Rezultate te kerkimit per termin: +Kubn

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] kubn / docs[0] 5 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2010-07-17

Dënohet me burg perjetë për spiunazh në Kubë

Analisti n pension i Departamentit t Shtetit, Kendal Majers, sht dnuar me burgim t prjetshm, pr shkak t spiunimit pr Kubn, pr afro 30 vjet. Bashkshortja e tij, Gvendolin, njhersh patrnere n spiunazh, do t vuaj dnimin prej 6 vjetsh. N nntor t 2009-s, Majers sht deklaruar fajtor pr “spiunim dhe

No Pic available
  • 2010-04-07

Ndërsa Evropa heziton...

Jo q prej 1930-s politikat ndrkombtare kan qen n rrjedha t tilla. Rritja e shteteve, si: Kina, India, Turqia, Brazili dhe Rusia po sfidon demokracit e vjetra si kurr m par. Por, n vend se BE-ja ta prdor rritjen si mbrojtje t vetes, Evropa ka dshtuar n adaptimin e politikave t jashtme serioze dhe

No Pic available
  • 2009-12-15

Castro nuk i beson Obams

Ish-presidenti i Kubs, Fidel Castro, trhoqi vrejtjen se nuk mund ti besohet buzqeshjes s mbl t presidentit amerikan, Barack Obama, duke shtuar se ashingtoni po zhvillon komplote kundr qeverive t majta n Amerikn Latine, prfshir ktu edhe qeverin e Venezuels. Castro 83 vjet, i cili kryesoi Kubn pr pes

Udhtimi n Kub sht i veant
  • 2009-12-03

Udhtimi n Kub sht i veant

Pasi t zgjohuni krkoni t hani mngjes por m interesant sht t zbuloni Kubn pasi q duhet t bni pushime q tashm i keni prpara. Syt e turistit pr her t par shkojn t palmat rreth plazhit t cilt t thon se aty afr sht Deti q ju pret. do dyshim pr dhomn dhe zgjedhjen e destinacionit largohet derisa t shk

No Pic available
  • 2008-11-01

Skema e kafshats apo kafshat q s'kaprdihet

N nj vend si Shqipria ku prqindja e varfris arrin shifra t mdha dhe ku praktikisht nj pjes e ekonomis , sht parazitare me nj fizionomi tejet konsumator dhe I financuar nga remitancat, hartimi I politikave sociale sht dicka mse positive. Nga kjo pikpamje duhen par dhe inisiativat e qeveris pr t zbutu