Rezultate te kerkimit per termin: +Kubs

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] kubs / docs[0] 7 / hits[0] 9 /
Miti dhe trashgimia e JFK  100 vjetori i lindjes s Kennedy
  • 2017-05-29

Miti dhe trashgimia e JFK 100 vjetori i lindjes s Kennedy

SHBA kujton nj ndr presidentt, t cilin ende shum vetë e adhurojn, ndonse ai ishte vetm njmij dit n post, nga janari 1961 deri n ditn e vrasjes n nntor 1963: John F. Kennedy. Presidenti i 35-t i SHBA-s lindi para 100 vjetsh m 29.05.1917. Historiant i vlersojn arritjet e tij n politikn e brendshme dh

Castro- Caves, 5 orë bisedime kokë më kokë
  • 2010-08-26

Castro- Caves, 5 orë bisedime kokë më kokë

Fidel Kastro dhe Hugo Caves kane pasur nje tjeter takim miqesor si edhe ne te shkuaren. Ish presidenti i Kubs dhe Presidenti i Venezuels kane biseduar rreth 5 ore. Caves ka shprehur habine per gjendjen shume te mire shendetesore te mikut te tij te vjeter Fidel Kastro, i cili aktualisht eshte 84 vje

No Pic available
  • 2010-07-06

Disfatë spanjolle përballë sfidave evropiane

“T msosh t njohsh njri-tjetrin, sht gjeja m e vshtir n bot”. Servantes Dita e par e muajit korrik 2010 shnoi prfundimin e mandatit t Presidencs spanjolle t BE-s. Gjasht muaj m par, Madridi kishte shpalosur planin shum ambicioz t Presidencs evropiane q po merrte n dor. N prfundim t ksa

No Pic available
  • 2010-01-21

Demokratët humbin shumicën e cilësuar në senat

N prvjetorin e par t betimit, Presidenti amerikan Barak Obama dhe demokratt e tij kan humbur pr her t par n kt gjysm shekull zgjedhjet pr senator n shtetin e Masausets. N vendin e senatorit demokrat Ted Kennedy q ndrroi jetn n ver u zgjodh republikani Scott Braun tani demokratt nuk kan m n Kongres

No Pic available
  • 2009-12-15

Castro nuk i beson Obams

Ish-presidenti i Kubs, Fidel Castro, trhoqi vrejtjen se nuk mund ti besohet buzqeshjes s mbl t presidentit amerikan, Barack Obama, duke shtuar se ashingtoni po zhvillon komplote kundr qeverive t majta n Amerikn Latine, prfshir ktu edhe qeverin e Venezuels. Castro 83 vjet, i cili kryesoi Kubn pr pes

Udhtimi n Kub sht i veant
  • 2009-12-03

Udhtimi n Kub sht i veant

Pasi t zgjohuni krkoni t hani mngjes por m interesant sht t zbuloni Kubn pasi q duhet t bni pushime q tashm i keni prpara. Syt e turistit pr her t par shkojn t palmat rreth plazhit t cilt t thon se aty afr sht Deti q ju pret. do dyshim pr dhomn dhe zgjedhjen e destinacionit largohet derisa t shk

No Pic available
  • 2008-11-01

Stuhi tropikale n Karaibe, 30 t vdekur

Stuhia tropikale "Noel" shkaktoi t paktn 13 t vdekur, 11 t plagosur n Haiti, ku m tepr se 3 000 persona jan evakuar nga shtpit, msohet nga nj bilanc i pjesshm i dhn dje n mbrmje nga drejtoresha e Mbrojtjes civile Alta Jean-Baptiste. Bilanci i stuhis q preku t dieln Reublikn Dominikane sht rnduar n 3