Rezultate te kerkimit per termin: +Kufitare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.046Z

Më shumë pika kufitare

Prishtina zyrtare ka kërkuar hapjen e vendkalimeve të reja kufitare me Maqedoninë, edhe atë dy pikat kufitare, në pjesën kufitare Debëllde – Tanushë si dhe Stançiç-Bellanoc, bën të ditur agjencia e lajmeve INA. Kjo kërkesë i është dorëzuar Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.777Z

Pikat kufitare pa ngarkesa

Ngarkesat në pikat kufitare tashmë i përkasin së shkuarës dhe një proces nëpër pikë kalimet kufitare me Serbinë dhe Shqipërinë që zgjaste me orë të tëra, tani nuk zgjat më shumë se 20 minuta. Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.046Z

Shënohet vija kufitare Kosovë-Maqedoni

Shkup-Çështja e kufijve midis Kosovës dhe Maqedonisë ka përfunduar mbrëmjen e shkuar, me shënimin e vijës kufitare. 70 shtylla të mëdha dhe 330 të vogla shënojnë vijën kufitare të Maqedonisë me Kosovën. Pas shënimit të pikave kufitare, do të vendosen edhe tabelat e shënuara me R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.729Z

Fluks emigrantesh drejt pikave kufitare

Share Festat e fundvitit kanë rikthyer radhët në pikat kufitare, ku është vënë re një fluks tepër i lartë udhëtarësh. Vetëm sot pritet të mbërrijnë në portin e Durrësit 8 tragete me 6500 udhëtarë, si dhe 2 mije automjete. Në portin e Durrësit janë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.853Z

Drejtoret e rinj te policise kufitare

SSSAbrASS brbrNdryshme te tjera jane bere ne radhet e policise Diten e sotme u emeruan pese drejtore te rinj te policise kufitare ne 5 qarqe te vendit brbr brbrNjoftohet se Fran Kacorri emerohet si drejtor i policise kufitare ne Tirane ndersa Rakip Kazani drejtor i policise kufitare ne qytetin e D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Incident me rojet kufitare malazeze

Nj tjetr shqiptar brenda trritorit t shtetit t tij sht qlluar me arm automatike nga forca policore kufitare t fqinjve. Ksaj radhe nuk kan qen as ushtar grek dhe as kufitar maqedonas, por policia kufitare malazeze. Policia njofton se rojet kufitare malazeze kan qlluar Hysen Sknderajn pa asnj shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

Kosove, BE modernizon pikat kufitare

Me financimin e Bashkimit Evropian, ne piken doganore te Gllobocices, qe lidh Kosoven me Maqedonine, ka perfunduar sot ndertimi i qendres policore kufitare. Ndertesa ne fjale, kostoja e te ciles eshte rreth 500 mije euro, ishte dicka emergjente pasi agjentet e policise ne kete pike me p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama