Rezultate te kerkimit per termin: +Kufizimi

Meta: total 1000 / total_found 2302 / time 0.014 / keyword[0] kufizimi / docs[0] 2302 / hits[0] 2782 /
Ushqimet e mira për seks që përmirësojnë fuqinë mashkullore
  • 2019-04-11

Ushqimet e mira për seks që përmirësojnë fuqinë mashkullore

Ushqimi i duhur na ndihmon për të qëndruar në formë dhe për të jetuar më gjatë, por gjithashtu kontribuon në përmirësimin e ndjeshëm të jetës seksuale të një burri dhe pjellorisë. Shmangia e pirjes së duhanit, kufizimi i alkoolit dhe përpjekja për të mbajtur stresin është e r

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit
  • 2019-03-21

Shqipëri-Turqi, publikohen masat për sfidën e Loro Boriçit

Policia e Shtetit ka shpallur këtë të enjte masat teknike dhe organizative, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtorinë Vendore të Policisë së Shkodrës, për të garantuar rendin dhe sigurinë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes mes përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Tu

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike
  • 2019-02-27

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike

Top Story u ndal te hilet që bëhen me listën e barnave të rimbursuar. Po ndalemi në grupin e anti-koagulantëve, barna që përdoren për mpiksjen e gjakut. Nëse në listën e rimbursimit janë dy medikamente, me kushtëzimet që bën fondi favorizon njërin prej tyre. Me barin A në listën

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës
  • 2019-02-26

Eksperti gjerman për Ballkanin, apel qeverisë dhe opozitës

Eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, në intervistë ekskluzive për DW, flet per situaten ne vend, per detyren e opozites dhe ate qe duhet te deshmoje Qeveria, duke pranuar se te dyja kane pergjegjesi per te ardhmen e vendit. Deutsche Welle: Zoti F

Shqipëria bie në depresion, 70% e të rriturve kanë probleme
  • 2019-01-28

Shqipëria bie në depresion, 70% e të rriturve kanë probleme

Depresioni është një gjendje komplekse mendore dhe emocionale, e lidhur zakonisht me të qenët i trishtuar, humor të keq që ndikon negativisht tek produktiviteti mendor dhe lëvizjet. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, përqindja e popullsisë globale me depresion vlerësohet t

Shtëpia, 5 këshilla të dobishme për ta mbajtur të ngrohtë (Foto)
  • 2019-01-18

Shtëpia, 5 këshilla të dobishme për ta mbajtur të ngrohtë (Foto)

Kufizimi i shpërndarjes së nxehtësisë gjatë sezonit të dimrit është i mundur: ja se si të veproni     Folenë tonë gjithmonë e duam të ngrohtë dhe mikpritëse, por ndonjëherë, përkundër radiatorëve të nxehtë, në shtëpi nuk jemi aq rehat, sepse temperaturat është e vështi

Krishtlindjet, strategji për të hequr kaloritë e darkës dhe aperitivet
  • 2018-12-20

Krishtlindjet, strategji për të hequr kaloritë e darkës dhe aperitivet

Është e mundur të kursejmë ndikimin e energjisë gjatë festave pa shumë sakrifica: thjesht ndiqni disa masa paraprake Nuk është bollëku i Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri: gjithë muaji dhjetor është i mbushur me darka, aperitivë, dhe takime miqësore me të afërmit, miqtë dhe kolegët,