Rezultate te kerkimit per termin: +Kufjet

Meta: total 194 / total_found 194 / time 0.000 / keyword[0] kufjet / docs[0] 194 / hits[0] 259 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Tani mund ta luani Super Mario në rrugë

Shumë prej të rinjve janë rritur me lojën e famshme Super Mario, ndërsa tani vjen në një version tjetër që mund të luhet në jetë reale. Abhishek nga New York ka krijuar levelin e parë të lojës ku nuk është e nevojshme që të ulesh në kompjuter, por të dalësh në rrugë apo në p

Vajzën me kufje në vesh e përplas treni, shpëton mrekullisht
  • 2017-06-07

Vajzën me kufje në vesh e përplas treni, shpëton mrekullisht

Një video e postuar në youtube tregon momentin e frikshëm kur një adoleshente përplaset nga treni të cilin nuk e kishte vënë re pasi po fliste në telefon me kufje. Janë momente vërtet të frikshme, të një ngjarjeje që ka ndodhur përpara qytetarëve të tmerruar që prisnin të hi

Panik në avion, gruas australiane i shpërthejnë kufjet ndërsa flinte
  • 2017-03-15

Panik në avion, gruas australiane i shpërthejnë kufjet ndërsa flinte

Një grua australiane ka pësuar djegie dhe enjte në fytyrë pas shpërthimit të kufjeve që mbante në vesh ndërsa e kishte zënë gjumi. Ngjarja mësohet se ka ndodhur me 19 shkurt të këtij viti gjatë një fluturimi direkt nga Pekini në Melburn. Shkak i incidentit ka qenë bateria në kufje

FOTOT/ Arsyeja qesharake, pse studentët kinezë bëjnë provim me gazetë në kokë
  • 2017-01-03

FOTOT/ Arsyeja qesharake, pse studentët kinezë bëjnë provim me gazetë në kokë

Kjo foto është shkrepur në shkollën Chuzhou Experimental School. Mësuesit u kanë vendosur gazeta në kokë studentëve. Arsyeja? Që të mos kopjojnë nga njëri-tjetri. Në Kinë janë tejet të zhvilluara metodat e kopjimit, nga kufjet e padukshme te mikroçipët në stilolapsa. Ndaj më

Fati i call center-ve në Shqipëri !
  • 2016-12-10

Fati i call center-ve në Shqipëri !

Qeveria italiane ka treguar dhëmbët për të mbrojtur vendet e punës që po i iknin drejt Shqipërisë, e cila po i konkurron me të rinjtë që flasin rrjedhshëm gjuhën italiane. Ligji kufizues është miratuar tashmë nga Senati. Si do të arrijë të mbijetojë sektori në Shqipëri dhe

No Pic available
  • 2016-11-26

Sekretet dhe jeta e fshehtë e Fidel Castros

Për 17 vjet, Juan Reinaldo Sanchez ka qenë pjesë e një skuadre elitë të specialistëve kubanë të sigurisë, të ngarkuar për mbrojtjen e jetës dhe privatësisë së Fidel Kastros. Por në vitin 1994, besnikëria e tij u vu në dyshim, kur bashkë me vajzën e cila jetonte tashmë jashtë v

SPECIALE/ Këta janë 100 futbollistët që kanë bërë historinë e derbit të Madonnina-s
  • 2016-11-21

SPECIALE/ Këta janë 100 futbollistët që kanë bërë historinë e derbit të Madonnina-s

Vigjilja e derbit të Milanos është pak a shumë njësoj si mesha e prag Krishtlindjeve përpara sheshit Duomo, një traditë shumëvjeçare me rituale të veçanta, por që i kanë rezistuar kohës. Milanistët pëshpërisin për 6-0 që turpëroi portierin Frei, për pritjen e Abiatit ndaj Kallo