Rezultate te kerkimit per termin: +Kuintit

Total: 160
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.800Z

Thaçi informon ambasadorët e Kuintit për takimin me Daçiqin

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në vazhdën e informimit për takimin dytë në Bruksel me kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq ka takuar ambasadorët e shteteve të Kuintit.Kryeministri Thaçi iu shprehu mirënjohje shteteve të Kuintit për mbështetjen e dhënë për forcimin dhe konsol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.462Z

Zyrtarë të lartë të shteteve të Kuintit takohen me Thaçin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me të marrë detyrën e të parit të shtetit ka pritur në një takim zyrtarë të lartë të shteteve të Kuintit, drejtorë politikë dhe ambasadorë, më krye me ndihmëssekretarin amerikan të Shtetit, Hoyt Yee. Në takim me përfaqësuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.297Z

Thaccedili takon ambasadoret e Kuintit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar të mërkurën takime të ndara ambasadorët e vendeve të Kuintit, si dhe ambasadorët e vendeve të BE, të akredituar në Prishtinë. Sipas raportimeve të “REL”, te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.636Z

Kosove mbledhje urgjente e Kuintit

Qe prej ores 1730 ne ndertesen e qeverise se Kosoves jane mbledhur ne nje takim te jashtezakonshem perfaqesuesit e vendeve te Kuintit. Takimi i palajmeruar per mediat po zhvillohet ende ne mjediset e selise qeveritare. Ne ndertese eshte pare te hyje shefi i Zyres Civile Nderkomebtare Pit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.679Z

Selimi takim me përfaqësuesit e Kuintit rreth UNESCO-s

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka pritur të marten në një takim pune ambasadorët dhe përfaqësuesit e shteteve të Kuintit në vazhdën e koordinimit të aktiviteteve në kuadër të procesit të anëtarësimit të Republikës së Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.457Z

Kosove Kurti leter Kuintit

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kërkon nga ambasadorët e vendeve të Kuintit në Kosovë që të mendojnë seriozisht se si mund të ndihmojnë në konsolidimin e sovranitetit dhe integritetit territorial në muajt e ardhsh&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.510Z

Mustafa kërkon përkrahjen e vendeve të Kuintit për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti përfaqësuesit e shteteve të Kuintit në Kosovë. Gjatë takimit, ku ishte i pranishëm edhe ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, kryeministri Mustafa, theksoi progresin e shumanshëm që po arrihet në Kosovë. Kryeministri M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama