Rezultate te kerkimit per termin: +Kujdesi

Meta: total 1000 / total_found 3509 / time 0.002 / keyword[0] kujdesi / docs[0] 3509 / hits[0] 4093 /
No Pic available
  • 2017-02-10

Programi ekonomi/ Basha: Si do të punojë qeveria ime

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me një grup biznesmenësh gjermanë. Basha deklaroi se programi i partisë së tij do ti japë zgjidhje problemeve të qytetarëve dhe sipërmarrësve. Kemi biseduar me biznesmenë, qytetarë dhe fermerë në të gjithë vendin. Kjo qeveri e

Kamera e fshehtë/ Paguan në dorë dhe bujaria e shefit të rilidh energjinë
  • 2017-02-08

Kamera e fshehtë/ Paguan në dorë dhe bujaria e shefit të rilidh energjinë

Emisioni STOP  solli këtë të martë nëpërmjet kamerës së fshehtë, sesi mund të rilidhet energjia duke paguar disa para në dorë. Grupet e kontrollit të OSHEE-së kanë shkëputur energjinë në një lavazh automjetesh, për shkak të faturave të papaguara. Por inspektori i zonës afër

No Pic available
  • 2017-02-07

Mesazhe nga shqiptaro-amerikanët për shuarjen e patriarkut të letrave shqipe, Dritëro Agolli

Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë dhe personalitete nga bota shqiptare në Amerikë, përcjellin mesazhe ngushëllimi, për ndarjen nga jeta të Mjeshtrit të Penës  dhe Patriarkut të Letërsisë Shqipe-Dritëro AGOLLI. Ka gjëra në jetë që ndodhin krejt papritur dhe ndryshojnë rrj

Politika e jashtme në shtetformimin e Kosovës
  • 2017-02-02

Politika e jashtme në shtetformimin e Kosovës

Rreth librit Ngritja e një shteti, dhe me nëntitull Politika e jashtme e Kosovës e Enver Hoxhajt Besnik Mustafaj Janë të gjitha arsyet për ta pritur me kureshtje të madhe librin e Enver Hoxhajt, Ngritja e një shteti, dhe me nëntitull Politika e jashtme e Kosovës (Botimet Dudaj, Tiranë 201

FOTOT/ Nëna nigeriane 500 mijë paund borxh spitalit londinez sepse lindi katërnjakë
  • 2017-02-01

FOTOT/ Nëna nigeriane 500 mijë paund borxh spitalit londinez sepse lindi katërnjakë

Një nga spitalet më të mëdha të Londrës i kërkon një gruaje nigeriane 500 mijë stërlina, pasi ajo lindi katërnjakë. Nëna 43 vjeçare, e cila quhet Priscilla ndjeu dhimbjet e lindjes tre muaj më herët, pak pasi kishte zbritur në aeroportin Heathrow në nëntorin e shkuar. Qëllimi

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino
  • 2017-01-31

Gjendja shëndetësore e Robert Ndrenikës, shtyn shfaqjen Mendohu Xhakomino

Vepra nën regjinë e Milto Kutalin ka premierën më 8 shkurt në Teatrin e Metropolit Mendohu Xhakomino vepra me regji të Milto Kutalit do të ngjitet premierë në skenën e Teatrit Metropol më 8 shkurt. Dhe pse ishte paralajmëruar për tu shfaqur më 2 shkurt, gjëndja shëndetësore jo e mir

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës
  • 2017-01-28

Xhamia e sulltan Mehmet Fetihut/ Pushtuesit në kalanë Rozafat të Shkodrës

Nga Paul Tedeschini Me dorëzimin e kalasë së Shkodrës në janar 1479, sulltani turk-osman Mehemeti i II Fetihu/Pushtuesi dha urdhen që katedralja katolike (dhe të gjitha kishat e tjera) të këthehet në xhami me emnin Xhamia e Mehmet Fetihut/Pushtuesit. Me datën 23.11.2005 Prof. Pëllumb