Rezultate te kerkimit per termin: +Kujt

Meta: total 1000 / total_found 9624 / time 0.005 / keyword[0] kujt / docs[0] 9624 / hits[0] 11094 /
Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund
  • 2017-06-23

Shtypi gjerman shkruan për Shqipërinë: Akuza korrupsioni pa fund

Jo vetëm zhvillimet në Shqipëri, por edhe tendenca e rritjes së numrit të luftëtarëve islamistë në Kosovë zë vend në faqet e shtypit gjerman të së premtes. Në një artikull të botuar të premten (23.06) nga gazeta gjermane “tageszeitung” vëmendja drejtohet tek zgjedhje

KUR SHARTOHET POLITIKA
  • 2017-06-20

KUR SHARTOHET POLITIKA

Fadil LEPAJA Falë zotit, zgjedhjet u kryen, edhe pushimet po vijnë, ndërkohë që votat po numërohen, dhe po mblidhen sikur kokrrat e grurit nëpër arat e fukarasë. Duhet me i mbledhë numrat diqysh, ku janë e ku nuk janë për me e bë qeverinë. Kushtetuesja, njëherë ka fol. E pa qeveri,

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

No Pic available
  • 2017-06-17

Bregu: Përfundoi aventura e atyre që betoheshin se svotonin vettingun

Vota e pro e demokratëve për anëtarët në Komisionet e vettingut dhe Kolegjin e Apelimit, i ka shërbyer Majlinda Bregut për të atakuar kreun e partisë së saj Lulzim Basha. Pa i përmendur emrin, Bregu tha se mori fund aventura politike e atyre që përbetoheshin që nuk do të votonin kurr

No Pic available
  • 2017-06-17

Luli çun i mirë, Basha-Ramës: Nuk shpëton dot duke u fërkuar pas meje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, replikoi në distancë me kryeministrin Edi Rama, për taksat e biznesit të vogël. Gjatë një takimi me gra dhe vajza të Elbasanit, Basha tha se Kryeministri gënjen kur thotë se u kemi zeruar taskën. Ndërkohë ai paralajmëroi se do ti jepet fun

No Pic available
  • 2017-06-16

Nga Besnik Mustafaj/ Hysaj dhe Sadiku, veprime përçarëse ndaj tifozëve

Disa futbollistë të përfaqësueses tonë po bëjnë një gabim të madh. I shohim të përfshirë në spote publicitare në mbështetje të Partisë Socialiste. Qartazi ata janë të keqpërdorur në këtë rast nga Edi Rama. Me para, apo me forma të tjera, ai po i shtyn drejt një shpërfytyrim

No Pic available
  • 2017-06-16

Meta: Jap dorëheqjen si President vetëm që LSI të ketë kryeministrin

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta,  deklaroi se ishte i gatshëm të hiqte dorë nga presidenca, vetëm që kryeministri të jetë i LSI-së. I ftuar në emisionin Fiks Fare në TCH, Meta tha:  Tani, më e rëndësishmja është që Shqipëria të ketë një drejtim të ri dhe Petrit Vasili