Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtim +Bebja

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] kujtim / docs[0] 9614 / hits[0] 13442 / keyword[1] bebja / docs[1] 546 / hits[1] 733 /
Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin
  • 2017-06-14

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin

  Nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Gentian Këri, u zhvillua takimi i radhës i Task Forcës për Turizmin. Në mbledhje u diskutua mbi marrjen e masave përgjatë sezonit turistik 2017. Këri konfi

Jehona e fejesës dhe martesës së Mbretit Zog në gazetat franceze të 1938
  • 2016-08-25

Jehona e fejesës dhe martesës së Mbretit Zog në gazetat franceze të 1938

Nga Aurenc Bebja * Në pritje të dasmës mbretërore të Naltmadhnisë së tij, Princ Leka II, gjatë 8 tetorit të këtij viti, po sjell, për lexuesin matjan dhe atë shqiptar në tërësi, një tjetër lidhje martesore të vitit 1938, të Naltmadhnisë së tij, mbretit të Shqipërisë nga Mati,

Borova më shkroi këtë letër, për ambasadorin gjerman
  • 2016-02-29

Borova më shkroi këtë letër, për ambasadorin gjerman

-Albanian Stories Nga Rudina Xhunga Ambasadori gjerman Hofman, i ftuar nga presidenti Nishani, në ditën e përkujtimit të bombës në ambasadën sovjetike, u shpreh se "kishte dashur që shqiptarët të bëheshin bashkë, së paku, për një ditë, në kujtimin e atyre që hapën Dyert e Lirisë

Alketa si bënë ballë dotë dashurisë së Fernandos (Foto)
  • 2014-12-29

Alketa si bënë ballë dotë dashurisë së Fernandos (Foto)

Prezantuesja Alketa Vejsiu përpos punës së saj në media, ajo kohëve të fundit ka sjellur studion e fotografisë “Class Photography” për të gjithë ata që dërishorjnë të kenë një kujtim të bukur. Në k

No Pic available
  • 2010-01-26

Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t në Tiranë ka publikuar dje emrat e banorëve të njësisë bashkiake 2 dhe njësisë bashkiake 11 të cilët sipas grafikut të përgatitjes së dosjeve duhet të paraqiten pranë zy

Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t në Tiranë ka publikuar dje emrat e banorëve të njësisë bashkiake 2 dhe njësisë bashkiake 11 të cilët sipas grafikut të përgatitjes së dosjeve duhet të paraqiten pranë zyrave postare të njësive perkatese ditën e enjte e në vazhdim për të tërhequr f

No Pic available
  • 2009-07-24

Legalizimet, emrat e rinj që marrin tapitë

 lista e legalizimeveBashkia TiranëEmërtimi i territorit  Komuna Dajt ZK 2460  QESARAKEOSMAN YMER DISHARAMADAN,NEZIR GANI HALDEDAAGRON SAMI HYKABASHKIM MEHMET BEGAMETO IDRIZ ÇULLIMEHMET YMER SITAXHELAL RIFAT KURTIVEHAP RIFAT KURTIDURIM GANI  SELMANIALUSH NOVRUZ BALLAARIF

No Pic available
  • 2009-06-10

Dy nëna braktisin fëmijët e vegjël në Tiranë dhe Fier

Një fëmijë një vjeç është braktisur nga nëna në rrugët e fshatit Marqinet në Tiranë. Ndërsa në Fier, një foshnjë njëjavëshe është braktisur në shkallët e një pallati dhe policia nuk e di ende se cila është nëna e tij. Ende nuk ka asnjë shpjegim të qartë për këto dy ngj