Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtim +Gjonaj

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.629Z

Kujtim Gjonaj, një kalorës i dokumentarit

Kujtim Gjonaj Në ditën që Arkivi Qendror i Filmit i dedikoi regjisorit të njohur Kujtim Gjonaj, në kuadër të 65-vjetorit të lindjes, mes miqsh, kolegësh u risoll edhe një herë në vëmendje të të pranishmëve krijimtaria e tij. E kam mik të vjetër Kujtimin. Jemi njohur gjatë punës k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.697Z

Kujtim Gjonaj, një dokumentar për Josif Bagerin

Jeta e një nga figurat e njohura të Rilindjes Kombëtare, Josif Bageri ka ardhur në një dokumentar realizuar nga regjisori Kujtim Gjonaj. I ndihmuar dhe nga dy skenariste Miradie Maliqi dhe Anxhelina Xhara, dokumentari hedh dritë për jetën e një nga figurave më të mëdha të historisë son

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.476Z

Kujtim Gjonaj sjell “Ëndrrën e Çamërisë”

Një film homazh për dhimbjen, lotët dhe gjakun. “ëndërra e çamërisë”, një produksion i shtëpisë filmike dhe të librit “Bota shqiptare”, shfaq premierën nesër në orën 19.00, në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Filmi i kushtohet kësaj tragjedisë ça

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.078Z

Kujtim Gjonaj: Ju tregojdokumentarin  për Margarita Xhepën

TIRANE- Nuk ka ndodhur shpesh që të realizohen dokumentarë për aktorët më mirë në të gjallë të tyre, por Margarita Xhepa është me fat. Regjisori Kujtim Gjonaj ka menduar t’i kushtojë një dokumentar. Si regjisor, skenari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.743Z

Kujtim Gjonaj: Çamëria si mbijetoi

“ëndrra e çamërisë” titullohet filmi dokumentar kushtuar kësaj krahine me skenar të Enver Kushit dhe regji të Kujtim Gjonajt, premiera e të cilit do të shfaqet më 11 mars në Teatrin e Operës dhe Baletit. Një rrëfim në ekran për historinë, lotët dhe mbijetesën e këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.738Z

Kujtim Gjonaj, rrëfimi ndryshepër luftën e UÇK-së

TIRANE- Peizazhet e Kosovës martire të mbushin me emocion që në sekuencat e para të dokumentarit “Gjithçka për Kosovën, Ramush Haradinaj”, i realizuar nga regjisori Kujtim Gjonaj. Në pak sekonda shpalosen simbolet e ngjarjeve dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.851Z

Gjonaj: Se mohoj krijimtarinë time, kam punuar me pasion

Gjatë ceremonisë së dekorimit të kineastit Kujtim Gjonaj Edhe pse është vlerësuar përgjatë gjithë karrierës së tij me shumë çmime, titulli “Mjeshtër i Madh” përbën një moment shumë të veçantë në krijimtarinë e kineastit Kujtim Gjonaj. Një dekoratë nga Presidenti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama