Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtim +Spahivogli

Meta: total 210 / total_found 210 / time 0.000 / keyword[0] kujtim / docs[0] 9614 / hits[0] 13442 / keyword[1] spahivogli / docs[1] 240 / hits[1] 335 /
Laert Vasili, nën lëkurën e gay-t Harold
  • 2017-05-29

Laert Vasili, nën lëkurën e gay-t Harold

Gjithçka ndodh në errësirë, ashtu si vetë titulli i komedisë Në errësirë. Nën regjinë e Najada Elmazit, komedia e zezë e Peter Shaffer, vazhdon të jepet me sukses në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli. Një vepër e përzgjedhur me kujdes nga regjisorja për të sjellë

Profesor Gazi flet për incidentin me gazetaren
  • 2017-02-18

Profesor Gazi flet për incidentin me gazetaren

I ftuar në Pasdite në Top Channel, aktori Gaz Paja sqaroi incidentin që i ndodhi me një gazetare të kulturës pak para premierës së pjesës me titull Çfarë pa kryeshërbëtorja. I pyetur nga moderatorja Jonida Shehu për detaje dhe variantin e tij në lidhje me këtë ngjarje ku në she

Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër
  • 2017-02-13

Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër

Nga Alma Mile Në Teatrin Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli po shfaqet një komedi e zezë e Joe Orton, titulluar Çfarë pa kryeshërbëtorja. Mund të jetë shfaqje e bukur, nuk di të them, sepse nuk e kam parë dhe, tju them të drejtën, nuk kam për të shkuar. Do ta kisha gjetur kohë

E vërteta e dënimit të Kujtim Spahivoglit nga Dritëro Agollit dhe përplasje e tij me Xhelil Gjonin: Ke rehabilituar by*********, pse Kujtimin jo
  • 2017-02-08

E vërteta e dënimit të Kujtim Spahivoglit nga Dritëro Agollit dhe përplasje e tij me Xhelil Gjonin: Ke rehabilituar by*********, pse Kujtimin jo

Nga Dr. Kadri Kadiu, TemA   “Të qoftë i lehtë dheu që të hodhën përsipër, o njeri, por më e lehtë qoftë balta, e pakët vërtet, por rëndesa e saj është mizore”. Kështu është shprehur për Dritëroin, Artisti Pëllumb Kulla. Kam përjetuar dhimbje këto ditë, p

Përgjigje Elona Agollit nga një karkalec
  • 2017-02-08

Përgjigje Elona Agollit nga një karkalec

Nga Ilirjan Blloshmi   Jam i detyruar të të përgjigjem, edhe pse ndoshta asnjë media nuk do e botoje këtë status (ashtu siç bëri me tendin). Pak a shumë në stusin tënd kishe thënë që ne që shame Driteroin qenkemi karkaleca. Arsyeja është se ty nuk te paskan pëlqyer, koment

Artur Zheji sulmon Dritëro Agollin pas vdekjes: Është përdorur nga Enveri për të dënuar intelektualë, janë pushkatuar poetë me Ok-n e tij
  • 2017-02-06

Artur Zheji sulmon Dritëro Agollin pas vdekjes: Është përdorur nga Enveri për të dënuar intelektualë, janë pushkatuar poetë me Ok-n e tij

Artur Zheji ka sulmuar ashpër shkrimtarin Dritëro Agolli, pas vdekjes së këtij të fundit. Sipas Zhejit, Agolli është përdorur nga Enver Hoxha për të dënuar intelektualët. Për brezin e intelektualëve, tashmë të lashtë të viteve 80, Agolli ishte kryekoka e censurës staliniste sh

Çfarë pa kryeshërbëtorja, së shpejti në Teatrin Eksperimental
  • 2017-02-01

Çfarë pa kryeshërbëtorja, së shpejti në Teatrin Eksperimental

“Çfarë pa kryeshërbëtorja”, vepra e dramaturgut të njohur anglez Xho Orton do të ngjitet premierë në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli më 11 shkurt. Nën regjinë e tre regjisorëve  Kiço Londo, Ina Morinaj, Ledian Gjeçi në të intepretojnë aktorët Genci Fu