Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtohet

Meta: total 1000 / total_found 8647 / time 0.004 / keyword[0] kujtohet / docs[0] 8647 / hits[0] 10463 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Lulzim Basha në Durrës: Vetëm një koalicion mund tia kthejë dinjitetin vendit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në fushatën përmbyllëse në qytetin e Durrësit, tha se ka ardhur koha për të ndëshkuar me votë kryeministrin Rama për premtimet e pambajtura. Ditën e dielë amfiteatri do të jetë mes përballjes së dy mundësive, mundësisë për të vazhduar

No Pic available
  • 2017-06-20

Nga Armir Shkurti/ Darvinizmi politik shqiptar dhe rreziku i tensioneve të mëdha

Më shumë ngjan me një gosti kanibalësh në fakt ky muaji i fundit, që nga marrëveshja RamaBasha. Peshku i madh iu turr të voglit pa besë e pa mëshirë. Bukur! Shumë u gëzuan. I hoqëm qafe këta që na bezdisnin! festonin militante entuziastë. Tani mbetën në tepsi edhe dy: LSI dhe PDI

No Pic available
  • 2017-06-17

Rama shet vettingun si sukses të PS: Më jepni votën të fillojmë gjyqin

Nga Lezha, menjëherë pas votimit në Kuvend të anëtarëve të organeve të vettingut, kryeministri Edi Rama ka kërkuar votën e shqiptarëve për të hapur përfundimisht portën e drejtësisë. Kryeministri tha se gjyqi për gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar do të fillojë dhe ata do t

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë
  • 2017-06-15

Kujtohet regjisori i Nëntorit të Dytë

80-të vjetori i lindjes së Viktor Gjikës, një emri të rëndësishëm në historinë e kinematografisë shqiptare do të festohet më 23 qershor në Ministrinë e Kulturës. Ftesa mban emrin e Qëndrës Kombëtare e Kinematografisë dhe Forumit të Mbrojtjes së Autorëve të Audiovizualit .Gjat

No Pic available
  • 2017-06-14

Dëshironi të bëheni sipërmarrës të suksesshëm? Ndiqni këto hapa

Njerëzit janë më të rëndësishëm se strategjia Nëse punoni me personat e duhur do të kuptoni se njerëzit janë më të rëndësishëm se strategjia. Në rast se keni personat e duhur pranë vetes edhe  do të gjeni ide të mrekullueshme të cilat do të kenë sukses. Nëse filloni me një

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

No Pic available
  • 2017-06-13

BE: Duhet progres për Vettingun, varet hapja e negociatave

Deklaratës së ambasadës Amerikane në Tiranë për reformën në drejtësi i është bashkuar edhe delegacioni i Bashkimit Evropian në vendin tonë, duke u bërë thirrje autoriteteve përkatëse që ti përmbahen plotësisht angazhimit të tyre për zbatimin e reformës. Sipas deklaratës, zbat