Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtojm

Meta: total 1000 / total_found 8136 / time 0.004 / keyword[0] kujtojm / docs[0] 8136 / hits[0] 9007 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Raporti/ Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë abuzuar me udhëtimet jashtë vendit

Deputetët e Parlamentit Shqiptar kanë abuzuar me paratë e taksapaguesve sa i takon shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit. Deputetët, në shumë raste, janë nisur më herët për të marrë pjesë në konferenca të ndryshme, duke u argëtuar me parë publike. Gjithashtu, deputetët kanë nd

Kallëzimi për kanosje, Xhelal Mziu: Me urdhër politik të Ramës
  • 2017-06-20

Kallëzimi për kanosje, Xhelal Mziu: Me urdhër politik të Ramës

Pas kallëzimit në Prokurori, kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu thotë se kallëzimi vjen nga kryeministri Edi Rama për shkak se ndjen humbjen e thellë në këtë bashki. Nëpërmjet një deklarate, Mziu thotë se urdhri Kamza dhe Paskuqani do të votojë në plebishit kundër Edi Ramës. R

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Elton Metaj / Fushata ndryshe

Nga Elton Metaj / Fushata për zgjedhjet e 25 qershorit është ndër më të veçantat e organizuara ndonjëherë në Shqipëri. Ajo vjen pas një krize të ashpër politike dhe pas një marrëveshje të madhe mes dy forcave kryesore. Pikërisht kjo marrëveshje e madhe ia hoqi nervin fushatës el

No Pic available
  • 2017-06-19

Shqiptarët në Itali drejt zhdukjes?

Nga Rando Devole U bënë disa vjet që numri i qytetarëve shqiptarë në Itali është në ulje. Pasi u kapërcye gjysmë milioni në fillim të vitit 2014, numri i tyre filloi të binte rregullisht deri në ditët e sotme. Sipas të dhënave të fundit të porsa botuara nga Instituti italian i st

Sondazhi: PS merr 8 mandate në Vlorë. PD dhe LSI 2, PDIU asnjë
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 8 mandate në Vlorë. PD dhe LSI 2, PDIU asnjë

Partia Socialiste thellon rezultatin në qarkun e Vlorës krahasuar me zgjedhjet e mbajtuara katër vite më parë. Në sondazhin e publikuar nga Ora News dhe IPR Marketing 56% e votuesve i kanë dhënë besimin PS, duke rrëmbyer 8 mandate deputetësh. Kujtojmë që kryeministri Rama garon i 6 në

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera
  • 2017-06-19

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera

Partia Socialiste thellon rezultatin në qarkun e Vlorës krahasuar me zgjedhjet e mbajtuara katër vite më parë. Në sondazhin e publikuar nga Ora News dhe IPR Marketing 56% e votuesve i kanë dhënë besimin PS, duke rrëmbyer 8 mandate deputetësh. Kujtojmë që kryeministri Rama garon i 6 në

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1
  • 2017-06-19

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1

Partitë shënojnë rritje të elektoratit në qarkun e Korçës me 11 mandate deputetësh,  krahasuar me zgjedhjet e 2013. Sipas sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, nëse korçarët do të votonin sot, PS do të merrte 47% të votave ose 6 mandate deputetësh, nga 43.5% të votave në 20