Rezultate te kerkimit per termin: +Kujtuam

Meta: total 260 / total_found 260 / time 0.000 / keyword[0] kujtuam / docs[0] 260 / hits[0] 280 /
Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë
  • 2017-03-11

Ora News pranë 9 familjeve të efektivëve të rënë në detyrë

Gjatë përpjekjeve për të ndërtuar një shtet demokratik pas rënies së komunzimit, në 26 vite kanë humbur jetën 300 efektivë të policisë në krye të detyrës. Sakrificat njerëzore kanë ndodhur në përballje me krimin ose gjatë aksidentimit në patrullimet e përditshme. Viktimat kan

No Pic available
  • 2017-02-03

O i pavdekshmi Dritëro!

Politikani dhe botuesi Koço Kokëdhima i bëri një dedikim të veçantë shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli, që u nda nga jeta pak orë më parë. Në një status në profilin e tij në Facebook, Kokëdhima tregoi mbresat kur i shkoi për vizitë në shtëpi, në tetor 2014, ndërsa festonte d

No Pic available
  • 2016-12-14

Shpërblimet e vitit të ri, Braçe: Kemi përjashtuar klasën politike!

Kreu i komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe i ftuar në studion e Ora News, thekoi se fal realizimit të planit të të ardhurave, u bë i mundur shpërblimit për pensionistët, familjet në nevojë dhe personat me aftësi të kufizuar. Intervista: Braçe: Për pensionistët nuk është asnjëhe

No Pic available
  • 2016-12-08

Çfarë do ndodhë me Call Center-at dhe 25 mijë të punësuarit shqiptarë

Senati italian bashkë me miratimin e buxhetit të vitit 2017, ka kaluar dhe disa ligjet ku mes të cilave dhe ligji i stabilitetit që rregullon sektorin e call center. Bëhet fjalë për ndryshimet ligjore që dekurajojnë eksportimin e kësaj industrie nga Italia, duke rënduar direkt kompanitë

No Pic available
  • 2016-10-26

Pezullimi i vettingut, analistët: Gjyqtarët u vetëmbrojtën

Emisioni Tonight Ilva Tare analizoi mbrëmjen e së mërkurës vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e ligjit të vettingut dhe përmes të tij të vetë reformës në drejtësi. Paneli i analistëve të ftuar e cilësoi si një vendim nën presionin e politikës, por edhe si një mekaniz

Rama provokon serbët në Beograd: Sot është 2 vjetori i dronit (kujton edhe Ivica Daçiç, që i këndoi në Paris)
  • 2016-10-14

Rama provokon serbët në Beograd: Sot është 2 vjetori i dronit (kujton edhe Ivica Daçiç, që i këndoi në Paris)

Më 14 tetor bëhen dy vite nga ndeshja Serbi-Shqipëri dhe Rama nuk ka hezituar ta përmendë këtë detaj gjatë promovimit të librit Kurbani në Serbi. Rama është shprehur: Dikush më kujtoi se nesër (sot) është 2 vjetori i dronit. Kujtoni si ishte atmosfera atëherë dhe tani. Në çdo

Polifonia femërore  Grupi i Vajzave të Tërbaçit
  • 2016-09-30

Polifonia femërore Grupi i Vajzave të Tërbaçit

-Maket- Nga MSc. Albert Habazaj, studiues i etnologjisë dhe folkorit Dy fjalë hyrëse. Folkori femëror po e pasuron dhe e zbukuron hijshëm folkorin tradicional, me zbatimin e normave të traditës, si dhe duke mbajtur mirë parasysh parimet specifike, ato ligjet e pashkruara, që e bëjnë folk