Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksi

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] kuksi / docs[0] 78 / hits[0] 90 /
Shqipëria dhe 40 hajdutët, Forca e ligjit skedon bandat kriminale
  • 2017-11-28

Shqipëria dhe 40 hajdutët, Forca e ligjit skedon bandat kriminale

Në kuadër të operacionit Forca e Ligjit, policia ka skeduar bandat kryesore kriminale në vend. Sipas policisë ato janë 40, me aktivitete që shkojnë që nga vjedhjet dhe trafiqet, e deri te pengmarrjet dhe vrasjet. Task Forca qëndrore dhe ato rajonale të ngritura për drejtimin e operacioni

Zoti kryeprokuror, kjo është banda, ky është sistemi! Çfarë prove do më?!
  • 2017-05-12

Zoti kryeprokuror, kjo është banda, ky është sistemi! Çfarë prove do më?!

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, ka reaguar në lidhje me videoskandalin e tentativës për manipulimin e ndeshjes mes Partizanit dhe Kukësit. I njohur si tifoz i zjarrtë i Partizanit, Braçe i ka bërë thirrje Prokurorisë të marrë masa mbi provat e pakundërshtueshme dhe ka shfaq

Ulqini, një histori e vjetër ilire
  • 2016-10-18

Ulqini, një histori e vjetër ilire

Nga Pëllumb Gorica Të prekësh Ulqinin Në çdo udhëtim të përshkruar është bërë zakon të prekim copëza përjetimesh të gjalla për natyrën, historinë e vendeve, dhe kulturën e tyre të lashtë. Dendësia e përshtypjeve, është aq e madhe sa nuk di çfarë të shkruash më parë. K

Dibra e Arbrit
  • 2016-09-02

Dibra e Arbrit

Nga Edison Ypi Një rrugë e munguar, për shembull Rruga e Arbrit, është një dëshpërim i madh, por s'ke ç'i bën, se për mungesën e saj faji s'ësht i yti. Një rrugë e nevojshme që ekziston por mbi të nuk ke kaluar, për shembull rruga Kukës-Peshkopi, është dëshpërim edhe më i ma

Master Plani i Gazit, Gjiknuri: Piketat e zhvillimit të 20-30 viteve të ardhshme
  • 2016-07-06

Master Plani i Gazit, Gjiknuri: Piketat e zhvillimit të 20-30 viteve të ardhshme

Ministria e Energjisë dhe Industrisë prezantoi sot para publikut draftin e Master Planit të Gazit për Shqipërinë. Studimi zgjati 12 muaj dhe u mundësua përmes një fondi grant të Bashkimit Evropian prej 1.1 milion eurosh. Dokumenti shqyrton të gjitha aspektet afatshkurtra, afatmesme dhe

Vendi im
  • 2016-05-27

Vendi im

Transmetuar me 27052016 - 0541 Nga Edison Ypibr br Vendi im eshte i teri nje ankth i bukur qe ska te sosur Nje enderr nje mrekulli nje Parajse Ku dita eshte e fjetur nata e zgjuarbr br Dimri te ngroh behari te plevitos Shigjeten

Perse diskriminohet Kuksi, ne raport me Saranden?
  • 2016-02-21

Perse diskriminohet Kuksi, ne raport me Saranden?

            Rihapja dhe funksionimi i Filialit të Universitetit të Tiranës në qytetin e Kukësit, një domosdoshmëri       Qarku i Kukësit Qarku i Kukësit shtrihet në pjesën verilindore të Shqipërisë dhe përgjatë kufirit me Kosovën e, pjesërisht, me Maqedoninë. Kr