Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksin

Total: 28
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.660Z

Rruga që lidh 20 fshatra me Kuksin, segmenti nxit tregëtinë me Kosovën

Po ecn me ritme mjaft t mira puna pr ndrtimin e rrugs Kuks- Shishtavec e cila ka nisur vjeshtn e vitit t kaluar. Pr banort e rreth 20 fshatrave t thell ndrtimi i ksaj rruge qe do t mundsoj lidhjen me Kuksin, Kosovn madje edhe me Maqedonin, do t’i hape rrug tregtimit t patates q kultivohet dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Shembje në rrugën nacionale Peshkopi-Kukës, bllokohet qarkullimi

Rrëshqitje në rrugën nacionale Peshkopi-Kukës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:00 midis fshatit Kastriot dhe Blliqë në rrugë nacionale. Si pasojë e rrëshqitjes me gjatësi prej 25 centrimetrash është bllokuar qarkullimi i automjeteve në këtë aks duke sjellë vështi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.488Z

Berisha: Investime per rruget e vendit

Kryeministri Sali Berisha ka inauguruar fillimin e punimeve per sistemim-asfaltimin e rruges Maqellare–Peshkopi, aks qe lidhet edhe me Rrugen e Arberit permes segmentit ura e Cerenecit-Bllate. Duke e cilesuar kete investim si nje tjeter premtim te mbajtur te qeverise, zoti Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Kukës, vazhdojnë kërkimet për 6-vjeçaren

Policia e Kuksit vijon krkimet pr gjetjen e nj 6-vjeareje, e cila rezulton e zhdukur prej disa ditsh. Voglushja nga fshati Zapod u denoncua si e humbur nga familjart e saj. Mesditn e sotme policia ka shoqruar n polici halln dhe dy miket e saj, t cilat n pasditen e 22 majit kan qen bashk me voglushen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

Rruga afron Krumën me Kukësin e Kosovën

Kukës, 28 gusht -  është drejt përfundimit të plotë loti i parë i rrugës nacionale Kukës-Krumë, e cila do të shkurtojë ndjeshëm distancat ndërmjet rrethit të Hasit me Kuksin dhe Kosovën. Së fundi po punohet në asfaltimin e trasesë së rrugës pas zgjerimit të saj si dhe në krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Drejt përfundimit loti i parë i Kukës- Krumë

sht drejt prfundimit t plot loti i par i rrugs nacionale Kuks-Krum e cila do t shkurtoj ndjeshm distancat ndrmjet rrethit t hasit me Kuksin dhe Kosovn. S fundi po punohet n asfaltimin e trases s rrugs pas zgjerimit t saj si dhe n kryerjen e veprave t artit. Sipas burimeve zyrtare t Drejtoris Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.944Z

Mjekët: Kukësi e Hasi, vatra e Etheve Hemoragjike

Ethet hemoragjike, q kan uar n shrbimin infektiv t QSUT-s 5 persona, nuk sht nj smundje e rrall apo e rastsishme. Sipas mjekve infeksionist, kjo smundje sht tipike pr Kuksin dhe Hasin, t cilat cilsohen si zona endemike. Transmetuesit e ksaj smundjeje q merret nga kafsht jan kpushat apo si njihen n g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama