Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksit

Meta: total 220 / total_found 220 / time 0.000 / keyword[0] kuksit / docs[0] 220 / hits[0] 318 /
No Pic available
  • 2017-08-05

Rama publikon raportin e parë: Për çfarë mu ankuan banorët e Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një raport për Kukësin. Ky raport përmbledh shqetësimet kryesore të banorëve dhe kërkesat e tyre për investime në qarkun e Kukësit. Të gjitha këto çështje kanë ardhur pas dëgjesave të shumta publike. Është e rëndësishme të cilësohet që

Rama publikon raportin e dëgjesave për Qarkun Kukës
  • 2017-08-04

Rama publikon raportin e dëgjesave për Qarkun Kukës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një raport të dëgjesave për Qarkun e Kukësit, por edhe pasqyrën zgjedhore të këtij qarku.  Sipas shefit të qeverisë ky proces është perceptuar tek zgjedhësit si vëmendje dhe angazhim serioz i qeverisë për problematikat dhe shqetësimet

No Pic available
  • 2017-08-02

Kur Mozzik mbytet nga xhelozia

Reperi kosovar Mozzik ka publikuar projektin e ri muzikor, të titulluar Xhelozia. Këtë sezon veror duket se ai ka zgjedhur të vijë me një këngë, ku shfaqet i vetëm duke i kënduar ndjenjës së xhelozisë. Ai ka sjellë një klip mjaft provokues, ku pjesën më të madhe është me një vaj

No Pic available
  • 2017-05-12

I PLOTË/ Videoskandali i pazarit për trukimin e Partizani-Kukësi

Fiks Fare denoncon një videoskandal për trukimin e ndeshjeve në kampionatin shqiptar, ku një menaxher futbollistësh ofron parà në këmbim të tolerimit në fushën e lojës. Biseda korruptive zhvillohet ndërmjet menaxherit, Drini Çaushi, i cili njihet për raportin e afërt me klubin verior

Zoti kryeprokuror, kjo është banda, ky është sistemi! Çfarë prove do më?!
  • 2017-05-12

Zoti kryeprokuror, kjo është banda, ky është sistemi! Çfarë prove do më?!

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, ka reaguar në lidhje me videoskandalin e tentativës për manipulimin e ndeshjes mes Partizanit dhe Kukësit. I njohur si tifoz i zjarrtë i Partizanit, Braçe i ka bërë thirrje Prokurorisë të marrë masa mbi provat e pakundërshtueshme dhe ka shfaq

Skandali, menaxheri i kërkon Vilës të tolerojë në Partizani-Kukësi
  • 2017-05-11

Skandali, menaxheri i kërkon Vilës të tolerojë në Partizani-Kukësi

Fiks Fare denoncon një videoskandal për trukimin e ndeshjeve në kampionatin shqiptar, ku një menaxher futbollistësh ofron parà në këmbim të tolerimit në fushën e lojës. Biseda korruptive zhvillohet ndërmjet menaxherit, Drini Çaushi, i cili njihet për raportin e afërt me klubin verior

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti
  • 2017-03-02

Nga Ali Demi në Manhattan- Metropoli, kujtesa , identiteti

Sadedin Mezuraj Pas një izolimi gati gjysëmshekullor, në fillim të viteve 90-të Shqipëria përjetoi big bang-un e emigracioneve masive. Ekzili, si narrativë biblike dhe metaforë, nënkupton një çarje, një dalje dhe çvendosje drejt një shtegu të ri, në kërkim të tokës së premuar. P