Rezultate te kerkimit per termin: +Kuks

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Mblidhet komisioni hetimor pr Durrs-Kuks

N nj koh q maxhoranca ka thirrur Kreyeprokurorin Theodhori Sollaku pr t dshmuar mbi akuzat q rndojn mbi t, opozita kmbngul n hetimin e ish-Ministrit t Transporteve Lulzim Basha. Nj komision hetimor q do t hetoj tenderin e rrugs Durrs-Kuks-Morin sht mbledhur kt paradite. Ky komision hetimor kryesohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Durrs-Kuks, Paloka i prgjigjet Braes: Hetimet Prokuroris

Nnkryetari i komisionit hetimor pr Prokurimet Publike, deputeti Edi Paloka, reagoi sot ndaj akuzave t ngritura nga opozita pr rrugn Durrs-Kuks, duke pohuar se tashm procedurat pr ndrtimin e ksaj vepre po shqyrtohen nga Prokuroria e Prgjithshme dhe ajo sht nj shtje nn hetim. Sipas deputetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

KLSH, eku: Kallzim penal n Prokurori pr Durrs-Kuks

Kreu i Kontrollit t Lart t Shtetit, Robert eku, ka raportuar n Kuvend dmin e shkaktuar pr vitin 2007. Sipas ekut dmi n totoal ka qen 6 miliard lek, ndrsa jan vrejtur shkelje n tatime, dogana dhe shitjen e pasurive. KLSH bri t qart se sht kundr ndryshimit t shpesht t legjislacionit si dhe vuri n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Brae: T dorhiqet Basha, po pengon hetimet e Durrs-Kuks

Nnkryetari i Grupit Kuvendor t Partis Socialiste, Erion Brae, ka krkuar sot dorheqjen e Ministrit t Jashtm Lulzim Basha. Sipas Braes, ish-Ministri i Transporteve po pengon hetimet e organit t akuzs pr rrugn Durrs-Kuks. Ligjvnsi i majt i kathirrje Prokuroris t sekuestroj procesverbalin e qeveris pr r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Aksident n Kuks, 1 i vdekur dhe 3 t plagosur

Nj aksident me pasoja t rnda ka ndodhur n aksin rrugor Fush Arrz Kuks. Si pasoj e nj prplasje t fort ka gjetur vdekjen 28 vjecari Ylli Lleshi si dhe kan mbetur t plagosur tre persona t tjer. Laureta Demi si dhe Hasan dhe Nazlie Lleshi jan n gjendje t rnd pr jetn pas plagve t shumta q kan marr. Msoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Rreshjet e dbors; Situat e rnd n Veri, 12 mij banor bllokohen n Kuks

Reshjet e dbors t rna natn e kaluar dhe n vazhdim, kan krijuar vhtirsi t mdha n qarkullimin e lvizjen e njerzve dhe automjeteve, duke bllokuar rrugt automobilistike, shkaktuar difekte ne sistemin e rrjetit elektrik e ndrprer furnizimin e fshatrave me ushqim dhe energji elektrike. Reshjet m t mdhaja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Drejt përfundimit loti i parë i Kukës- Krumë

sht drejt prfundimit t plot loti i par i rrugs nacionale Kuks-Krum e cila do t shkurtoj ndjeshm distancat ndrmjet rrethit t hasit me Kuksin dhe Kosovn. S fundi po punohet n asfaltimin e trases s rrugs pas zgjerimit t saj si dhe n kryerjen e veprave t artit. Sipas burimeve zyrtare t Drejtoris Ra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama