Rezultate te kerkimit per termin: +Kuka

Meta: total 1000 / total_found 1506 / time 0.000 / keyword[0] kuka / docs[0] 1506 / hits[0] 2090 /
Kelmendi nuk ndalet së fituari medalje të arta
  • 2019-02-23

Kelmendi nuk ndalet së fituari medalje të arta

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka fituar edhe një medalje të artë në Duseldorf të Gjermanisë. Kelmendi ka mposhtur me ippon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure. Lajmin për fitoren e Kelmendit e ka bërë të ditur trajneri i xhudos, Driton Kuka në një postim në rr

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit
  • 2019-02-09

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit

Bordi i Përzgjedhjes, në mbështetje të nenit 9, 10, të ligjit nr.12/2018 Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës dhe SHÇBA, në Ministrinë e Brendshme, VKM nr. 14, si dhe pas përfundimit të procedurës, përzgjodhi anëtarët e Komisionit t

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

No Pic available
  • 2018-11-07

Tom Kuka zbulohet e fshehta e Enkel Demit

Emrin e Enkel Demit nuk do ta lidhim më vetëm me televizionin dhe median por edhe me letërsinë. Demi ka zbuluar publikisht identitetin e tij të fshehur pas pseudonimit Tom Kuka. Një vit më parë ai botoi romanin Hide mbi kalldrëm nën këtë emër dhe vetëm pak javë më parë shtëpia botu

Lufta për titull vazhdon, Skënderbeu dhe Partizani fitore identike
  • 2018-11-03

Lufta për titull vazhdon, Skënderbeu dhe Partizani fitore identike

Fitore identike të Skënderbeut dhe Partizanit, respektivisht përballë Kastriotit dhe Kamzës në ndeshjet përmbyllëse të javës së 11-të të Superiores. 1-0 ishte rezultatit përfundimtar si në Korçë dhe Tiranë, me diferencën mes kryesuesve që mbetet e pandryshuar, 1 pikë. Kampionët

No Pic available
  • 2018-10-23

Gurët e vetmisë rikthen vëmendjen tek Masakra e Paramithisë

Në një vend diku mes kufijsh, një grusht njerëzish përpiqen të ndërtojnë jetën dhe të ardhmen e tyre, në vendin ku kanë pasur rrënjët e të parëve, nën hijen e së shkuarës, duke u ruajtur nga pabesia e armikut. E shkuara, e sotmja dhe e ardhmja gërshetohen dhe rrjedhin lirshëm ng

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare
  • 2018-10-17

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare

Njësia 4 ishte ndalesa e dytë e turit të dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilancin e punës së realizuar në këto 3 vjet. Nga shkolla e re Ardian Klosi, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, theksoi se Njësia 4 është simbol i transformimit që k