Rezultate te kerkimit per termin: +Kuksit

Total: 214
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Aeroporti i Kuksit: Nj dhurat apo nj bela...

Si nisi historia e ndrtimit t Aeroportit? Nj piste dheu e vogl sa pr te plotsuar krkesat e asaj kohe sht hapur gjate qeverisjes se Zogut rreth 7 km nga Kuksi ne drejtim te Peshkopis paralel me malin e Gjallics. Gjate periudhs komuniste kjo piste ka shrbyer si piste ushtarake pr qllime emergjente.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.950Z

Faturat afrofe të energjisë, banoret e Kuksit kunder sanksioneve

Niveli i ulët ekonomik nuk bën të mundur pagesën e faturave të energjisë elektrike e sidomos afrofetë. Kështu shprehen banorët e Kuksit pas nisjes se fushatës informuese për të gjithë debitorët. OSSH ka filluar njoftimin derë më derë të debitorëve se nëse nuk paguajnë dritat bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.832Z

Lagjia e Re e Kuksit pa drita. Stuhia demton linjen e energjise

Për shkak të erërave të forta Lagjia e Re e Kuksit prej ditësh nuk furnizohet me energji elektrike pasi janë këputur telat përcjellës të saj. Përvec mungesës së energjisë banorët druajnë pasojat që mund të shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.933Z

Kukës, 10 hidrocentrale në ndërtim

Prve dy hidrocentrale ekzistuese n lumin Luma t Kuksit kan nisur dhe vazhdojn t ndrtohen edhe afrsisht dhjet hidrocentrale t tjer t vegjl me koncension, me nj vler investimi n total prej 100 milion eurosh. Kshtu n kaskadn e lumit Luma brenda nj t ardhmeje t afrt do t arrihet t prodhohet nj sasi ener

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.142Z

Kukës, tre raste të dyshuara me virusin A/H1N1

Rastet e dyshuara i përkasin moshës nga 1 në 30 vjec, të gjithë banorë të Kuksit. Mjekët kanë bërë izolimin e të dyshuarve, ndërsa mostrat e analizave janë dërguar në Tiranë e më pas drejt laboratorit rumun, prej nga pritet përgjigjia. KUKES- Në qarkun e Kuksit janë tre ras

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

HEC-i i Zhurrit, Bruka: Dëmton gjithë Kukësin

Ndrtimi i hidrocentralit t Zhurrit n Prizren do t dmtonte t gjith qarkun e Kuksit pr shkak t ndryshimit t drejtimit t ujrave q rrjedhin n drejtim t ktij qarku. Kshtu vlerson kryetari i qarkut t Kuksit Shefqet Bruka duke theksuar edhe dmin e drejtprdrejt q do t shkaktonte tek investitort q po ndrtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

Kukës, KRT miraton lejen e HEC-it në Lumë

Kshilli i Rregullimit t Territorit i Qarkut t Kuksit, i ka dhn dritn jeshile projektit pr ndrtimin e nj hidrocentrali t ri n lumin Luma t Kuksit. Ky hidrocentral sht i fundit n kaskadn e lumit Luma. Kompania “Energy Plus”, me nj eksperienc serioze n ndrtimin dhe menaxhimin e Hidr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama