Rezultate te kerkimit per termin: +Kulja

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] kulja / docs[0] 8 / hits[0] 9 /
Dako inauguron rrugën në zonën e plazhit
  • 2015-05-13

Dako inauguron rrugën në zonën e plazhit

Kryetari i bashkisë Durrës, kandidat i të majtës për t'u rizgjedhur në këtë detyrë ka inauguruar përfundimin e punimeve në rrugën "M.Kulja" në qytetin bregdetar. "Vazhdojme te ecim ne drejtimin e duhur per ti sherbyer 19.000 banoreve te rruges "M.Kulja" ne plazh, si dhe mijera pushuesv

Për miqtë e Fullanit dhe armiqtë e Guvernatorit
  • 2014-08-15

Për miqtë e Fullanit dhe armiqtë e Guvernatorit

Nga Mero Baze   Pas mbledhjes së dytë të Këshillit Mbikëqyrës kemi dhe shansin të bëjmë një bilanc të betejës së opinionit publik me Guvernatorin Fullani. Përfundimi i parë është kundër nesh, kundër meje, kundër miqve të mi gazetarë, që u angazhuan në këtë betejë,

No Pic available
  • 2010-12-25

Arrestohet në Budvë vëllai i Maroviqit

Vetëm disa ditë pas dorëheqjes së kryeministrit malazez, Millo Gjukanoviq, në këtë vend kanë filluar arrestime serioze. Kreu i komunës së Budvës, Rajko Kuljaça, nënkryetari Dragan Maroviq, vëllai i zëvendëskryeministri

Mitrush Kuteli, shkrimtari i përjetshëm
  • 2010-02-09

Mitrush Kuteli, shkrimtari i përjetshëm

Shënime nga udhëtimet në memorie, III. Roland Gjoza në një rrëfim gjithë jetë na sjell pranë aromën e letërsisë së Mitrush Kutelit, dhe historinë e mënjanimit të veprës dhe të personit të tij. Dhe diçka e panjohur: Çfarë ka lexuar Gjoza në dosjen e hollë të Paskos në Min

No Pic available
  • 2009-04-15

Çkam parë e çkam dëgjuar në Tiranë Pas Vdekjes

Nga Hyskë BOROBOJKA Nuk e kam fjalën për komedinë e Çajupit me këtë emër, por ca dukurira të shëmtuara, që ta sjellin shpirtin në majë të hundës. Në shtëpinë e një qytetari trokiti dera. Ishte postieri me çantë në sup, që sillte një letër nga Gjykata e Lartë. Në të thuhej

No Pic available
  • 2009-02-07

Mbrojtja: Pergjimet nuk vertetojne trafikun e klandestineve

Redinalda Caushaj Tirane- Te pandehurit e akuzuar per "dhenie ndihme per kalim te paligjshem te kufirit" kane kerkuar dje pafajesine nga gjykata. Perpara gjykates ata mohuan akuzat, duke perjashtuar veten nga cdo akt kriminal. Si mbrojtja, por edhe vete te pandehurit, sqaruan se prokuroria nuk mund

No Pic available
  • 2008-12-05

Kule: Juridiku, mësimi rinis të martën

Ditën e martë do të marrë fund pezullimi i mësimit në Fakultetin e Drejtësisë dhe atë të Shkencave Sociale, sipas rektorit të Universitetit të Tiranës, prof. dr. Dhori Kule. Gjatë një takimi me studentët e këtyre dy fakulteteve, në mjediset e rektoratit, prof. Kule deklaroi dje se